INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

JACQUES ATTALI

JACQUES ATTALI Profesör, Yazar, Danıştay Onursal Üyesi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

JACQUES ATTALI 2024 Konuşma Başlıkları JACQUES ATTALI 2024 Konuşma Başlıkları

  • Geleceğin Kısa Tarihi
  • Mikro-Finans ve Altyapı
  • Ekonomi ve Bankacılık
  • Teknoloji
  • Strateji

Konuşmacı Profili

Profesör, yazar, Danıştay Onursal Üyesi, 1981-1991 yılları arasında Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı, 1991-1993 yılları arasında Londra'da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın kurucusu ve ilk Başkanı olan Jacques Attali (www.attali.com) halen Paris merkezli uluslararası bir strateji danışmanlık firması olan A&A'nın CEO'su ve tüm dünyada mikrofinans kuruluşlarına destek veren ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan Positive Planet'in Başkanıdır. PlaNet Finance mikrofinansa destek veren en önemli dünya kuruluşudur. Positive Planet, 80 ülkede mikrofinansın geliştirilmesi için danışmanlık ve finansman sağlamakta ve pozitif ekonomi hareketi olan LH Forum'u başlatmıştır.

1980'de Action Contre la Faim'i ve Avrupa programı Eurêka'yı (diğer şeylerin yanı sıra MP3'ü icat eden yeni teknolojiler üzerine büyük bir Avrupa programı) kurdu. Ayrıca 1989 yılında Bangladeş'teki sel felaketine karşı uluslararası bir eylem programı başlattı. Jacques Attali daha sonra Birleşmiş Milletler Genel Sekreterine nükleer yayılma riskleri konusunda danışmanlık yaptı. LMD olarak bilinen ve Avrupa'daki tüm diplomaları aynı hizaya getirmeyi amaçlayan yükseköğretim reformunun kökeninde yer almaktadır.

Ekonomi alanında doktora sahibi olan Jacques Attali, Ecole Polytechnique (1963 sınıf birincisi), Ecole des Mines, Institut d'Etudes Politiques ve Ecole Nationale de l'Administration mezunudur. Ecole Polytechnique, Ecole des Ponts et Chaussées ve Paris-Dauphine Üniversitesi'nde İktisat Teorisi dersleri vermiştir. Birçok yabancı üniversiteden fahri doktora unvanı almıştır ve Evrensel Kültürler Akademisi üyesidir.

Jacques Attali, L'Express dergisinde editörlük yapmaktadır. Yirmiden fazla dile çevrilen ve tüm dünyada altı milyondan fazla satan, aralarında denemeler (matematiksel ekonomiden müziğe kadar çok çeşitli konuları ele alan), biyografiler, romanlar, çocuk masalları ve oyunların da bulunduğu elli kitap yazmıştır.

Jacques Attali, Ağustos 2007'de Fransa Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından Fransa'nın ekonomik büyümesini özgürleştirme Komisyonu Başkanlığına aday gösterilmiştir.

Foreign Policy Dergisi'ne göre (Mayıs/Haziran 2008 ve 2010) dünyanın en iyi 100 kamu entelektüeli arasında yer almaktadır.

JACQUES ATTALI kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.