INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

JONAS KJELLBERG

JONAS KJELLBERG Dijital Dönüşüm Konuşmacısı, Skype'ın Ortak Yaratıcısı, Yazar ve Yatırımcı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

JONAS KJELLBERG 2024 Konuşma Başlıkları JONAS KJELLBERG 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dijital Dönüşümleri, Yıkımı ve İnovasyonu Yönetmek
  • Sosyal ve Yaratıcı İnovasyon: Yeni Nesil İçin Yeni İş Modelleri
  • İş Yaratma, Büyüme ve Başarı
  • Bir Hatalar Komedisi: Vc'ler, Teknoloji Dünyası ve Başarıma Yol Açan Birçok Başarısızlık

Konuşmacı Profili

Jonas Kjellberg bir dijital dönüşüm açılış konuşmacısı, Skype'ın ortak yaratıcısı, yazar ve yatırımcıdır. Skype'ın ortak yaratıcısı olarak Kjellberg, Genel Müdür (ABD'de CEO'ya eşdeğer) olarak çalıştı ve gelir akışının yüzde 90'ının oluşturulmasına yardımcı oldu. Şu anda Kjellberg, Gear Up kitabında ortaya koyduğu inovasyon ve girişimcilik modelini uygulamaya odaklanan bir şirket olan Gear Up Ventures'ı yönetmektedir. Kjellberg ayrıca Stanford Üniversitesi ve Stockholm School of Economics'te girişimcilik ve "Kazanan Satış Kültürü Nasıl Oluşturulur" konularında dersler vermektedir.

Jonas Kjellberg SKYPE'ın ortak yaratıcısıdır ve 2004-2007 yılları arasında genel müdürlüğünü yapmıştır. Bir seri girişimci olarak Campuz Mobile (Vodafone tarafından satın alındı) ve Optimal Telecom'un (Tele2'nin bir parçası) CEO'su ve kurucusu olarak görev yapmış, Bertelsmann'ın Lycos Europe başkan yardımcısı, Wyatt Media Group CEO'su ve ortağı ve Yatırım AB Kinnevik'in çevrimiçi iş alanı başkanı olmuştur. Ayrıca Yahoo'ya satılan Player.io'yu kurdu ve Apple'a satılan iCloud'un yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

Jonas, şirket yönetmediği zamanlarda Stanford Üniversitesi ve Stockholm Ekonomi Okulu'nda girişimcilik ve kazanan bir satış kültürünün nasıl oluşturulacağı konularında dersler vermektedir.

Jonas'ın konuşmaları, başarılı bir iş yaratmak için ürün, satış ve kârlılığın nasıl etkileşim içinde olması gerektiğine odaklanıyor. Günümüzde kuruluşlar, müşteri memnuniyetinin giderek daha şeffaf hale gelmesi ve kullanıcıların deneyimlerini giderek daha fazla paylaşması nedeniyle yeni taleplerle karşı karşıya kalmaktadır.

Ders vermediği zamanlarda Jonas, kurumsal bir yatırım ve kuluçka firması olan BCG Digital Ventures ve Gear Up adlı kitabında ortaya koyduğu inovasyon ve girişimcilik modelini uygulayan şirketi Gear Up Ventures aracılığıyla hevesli bir yatırımcıdır ve girişimcilere koçluk yapmaktadır.

Gear Up kitabının ortak yazarlığına ek olarak: İş Potansiyelinizi Test Edin ve Başarıya Giden Yolunuzu Planlayın adlı kitabın ortak yazarlığının yanı sıra, Gear Up: İş Fırsatlarını Hayata Geçirin ve İş Yaratma adlı kitapların da ortak yazarlığını yapmıştır. Şu anda Sosyal ve Yaratıcı Girişimcilik hakkında iki yeni kitap üzerinde çalışmaktadır.

Jonas, Uppsala Üniversitesi'nden MBA ve Stockholm'deki Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nden mühendislik derecesine sahiptir.

JONAS KJELLBERG kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.