INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

KEVIN WARWICK

KEVIN WARWICK Reading ve Coventry Üniversitelerinde Emeritus Profesör

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

KEVIN WARWICK 2024 Konuşma Başlıkları KEVIN WARWICK 2024 Konuşma Başlıkları

  • Cyborg Deneyi (Kişisel Deneyim)
  • Yapay Zeka; Turing Testi ve Yapay Zekanın Devralma Tehdidi
  • Biyoteknoloji Geleceğimiz

Konuşmacı Profili

Kevin Warwick Reading ve Coventry Üniversitelerinde Emeritus Profesör olarak görev yapmaktadır. Bundan önce İngiltere'deki Coventry Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı (Araştırma) olarak görev yapmıştır. Başlıca araştırma alanları yapay zeka, biyomedikal sistemler, robotik ve cyborglardır. Kendi kendine deney yapan biri olarak yaptığı araştırmalar nedeniyle sık sık dünyanın ilk Cyborg'u olarak anılmaktadır. Kevin Coventry, İngiltere'de doğdu ve British Telecom'a katılmak için okulu bıraktı. İlk derecesini Aston Üniversitesi'nde aldı, ardından Imperial College London'da doktora ve araştırma görevine başladı. Coventry'ye katılmadan önce Oxford, Newcastle, Warwick ve Reading Üniversitelerinde görev yaptı.

Kevin, 600'den fazla araştırma makalesi yayınlamış olan bir Yeminli Mühendis ve IET Üyesidir. İmplant teknolojisi üzerine yaptığı deneyler, ABD'de yayımlanan 'Wired' dergisinde kapak konusu olarak yer almasına yol açmıştır. Düşünce iletişiminin temeli olan iki insan sinir sistemi arasında dünyanın ilk doğrudan elektronik iletişimini gerçekleştirdi. Bir başka proje, insanın duyusal girdisini ultrasoniği de içerecek şekilde genişletti. Ayrıca sinir sistemini internete bağlayarak Atlantik Okyanusu'nun ötesindeki bir robot eli doğrudan sinir sinyallerinden kontrol etti.

Kendisine Imperial College ve Prag Çek Bilimler Akademisi tarafından yüksek doktora (DSc) unvanı verilmiştir. Ayrıca 9 Fahri Doktora ile ödüllendirilmiştir. IEE Kıdemli Başarı Madalyası, IET Mountbatten Madalyası ve Royal Society of Medicine'den Ellison-Cliffe Madalyası almıştır. Kevin 2000 yılında Royal Institution Noel Derslerini ve 2017 yılında Berlin-Brandenburg Bilimler ve Beşeri Bilimler Akademisinde Paul B. Baltes Dersini sunmuştur.

KEVIN WARWICK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.