INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MURAT SAĞMAN

MURAT SAĞMAN Ekonomist, Sagam Strateji Danışmanlık Kurucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MURAT SAĞMAN 2024 Konuşma Başlıkları MURAT SAĞMAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yeni Ekonomi Yönetiminden Beklentiler
  • Yerel Seçimlere Kadar Ekonomi ve Piyasalarda Ne Bekleniyor?
  • Enflasyon ve Büyüme Arasında Tercih Ne Olacaktır?
  • Kurda Beklentiler Nedir?
  • Enflasyon Ne Zaman Düşmeye Başlayacak?
  • Resesyon ve Özellikle Stagflasyon İhtimalli Nedir?

Murat Sağman Kimdir?

1972 yılında Paris’te doğmuştur. 1992 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuştur.

Fransa’da Sorbonne Üniversitesinde Ekonomi ve Finans bölümlerini derece ile bitirmiştir. Yine Sorbonne Üniversitesi’nde derece ile sonuçlanan Banka ve Finans üzerine Master eğitimi yapmıştır (3000 kişi başvurusu arasında seçilen 25 kişiden biri olmuştur).

1997 yılında Paris Credit Lyonnais Hazine Bölümü ve Paris Borsası’nda kısa deneyimler kazandıktan sonra 1998 yılında Türkiye’de Alfa Menkul Değerler Hazine Bölümü’nde çalışmaya başlamıştır.

2000 yılında ABD’de Nasdaq borsasında Broadway Trading firmasında hisse senetleri piyasasında Trader olarak görev yapmıştır (bu görev için 2000 kişi arasından seçilmiştir).

2002 yılında Paris Refco da ABD Piyasaları Başkanlığı yaptıktan sonra 2004’te Akbank Private Banking’e Yurtdışı Piyasaları ve Hisse Senetleri piyasalarınından sorumlu Yatırım Yöneticisi olarak katılmıştır. Aralık 2005 ve Ağustos 2011 yılları arasında Finansbank’da Özel Bankacılık Müdürü olarak görev yapmıştır.

2011 ve 2015 yılları arası Notus Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olmuştur. Şirketi İtalya'nın en büyük bağımsız Portföy Şirketi Azimut gruba satılmıştır.

2006 yılında LM Investment Management sponsorluğunda Dubai’de gerçekleşen ve dünyadan katılan 100 bankacının katıldığı Özel Bankacılık Konferansı’nda ödül almıştır.

2008 yılında Avrupa Özel Bankacılık Konferansı’nda Türkiye’den o güne kadar çağırılan ilk konuşmacı olmuştur. Konferansın moderatörlüğünü ve oturum başkanlığını da yapmıştır.

2019 yılında ABD de Yale Üniversitesinde yılda bir yapılan finans konferansında Türkiye’den çağırılan ilk konuşmacı olarak davet edilmiştir.

2008 ve 2014 arası Galatasaray Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olmuştur. 2016 dan beri Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevilisidir .

2011 yılında Türkiye Bankalar Birliği Eğitmen kadrosuna seçilmiştir.

2005 yılında beri tüm televizyon ekonomi kanallarında ekonomi ve piyasalarla ilgili yorumlar vermektedir. 2011 ve 2016 yıllar arasında Bloomberg HT’nin daimi yorumcusu olmuştur.

Galatasaray Pazarlama AŞ Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Galatatasaray TV Yayıncılık Yönetim Kurulu üyesidir. Galatasaray kulübü ve Galatasaray Lisesi mezunlar derneği üyesidir.

Türkiye Genç İş adamları Derneği (TÜGİAD) Ekonomi Danışmanıdır.

Genç Yöneticiler İş adamları Derneği (GYIAD) üyesidir.

Yatırımcı Profesyonelleri Derneği (CFA) üyesidir.

FODER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir

TÜSİAD Ekonomik Analiz Çalışma Grubu Üyesi

Türkiye’nin en büyük sanal portföy yönetimi yarışması İnvestimate Jury Başkanı.

SPK ileri düzey, SPK Türev ürünleri, İMKB Tahvil Bono, SPK Kurumsal Derecelendirme, ABD Series 7, Series 63 ve Series 55 lisansları mevcuttur.

Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Ege Üniversitesi ve Ekonomize dergisi tarafından tarafından 2017 ve 2018 yılının En İyi Ekonomisti seçilmiştir.

İleriye dönük yaptığı doğru tahminlerinden dolayı “Ekonominin Kahini” denilmiştir.

MURAT SAĞMAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.