INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

POLAT DOĞRU

Polat Doğru Eğitimci, Danışman, TV Programcısı, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

POLAT DOĞRU  2024 Konuşma Başlıkları POLAT DOĞRU 2024 Konuşma Başlıkları

  • Zor Zamanlarda Liderlik Etmek
  • Zor Zamanlarda Ekip Yönetmek
  • Zor Zamanlarda Ekip Olmak
  • Anahtar Beceri: İşte ve Yaşamda İnsan İlişkileri
  • Mutluluk: Yaşam Enerjisi ve Motivasyonun Kaynağı
  • Güven: En Değerli Sermaye
  • Liderlik için Duygusal Zeka
  • Nasıl Lider Olunur? Aslında Herkes Liderdir
  • Kendi Olabilen Çocuklar İçin Ana-Babalık

Polat Doğru Kimdir?

Ben Polat Doğru. 1974 yılında Hatay / Antakya’da doğdum, çok kültürlü bir ortamda, birden çok dilin konuşulduğu ailelerde ve sokaklarda çok şanslı bir çocukluk geçirdim.

Öğretmen bir anne ve hakim bir babanın çocuğu olmanın sonucu olarak Türkiye’nin her yerinde büyüdüm. Neredeyse iki yılda bir çıkan tayinimiz sayesinde birçok okulda okudum. Öğrenciliğimi özetlersem bütün eğitim hayatım boyunca iyi öğrenci olduğumu söyleyebilirim. Bunun sonucu olarak ilkokulu Adana’nın küçük bir ilçesinde bitirip İzmir Özel Türk Kolejini kazandım.

Ailem farklı ve büyük bir şehrin kültürünü de almam için beni yatılı okumamı da göze alarak buraya gönderdi. Yaşadığım kültür şokunu, uyum sürecini halen hayatımın önemli mücadelelerinden biri ve geliştirici deneyimi olarak anıyorum.

Üniversiteye kadar iyi öğrenci olarak devam edince İTÜ Gemi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandım. Güzel bir üniversite ve iyi bir bölüm kazanınca yaşamın kalanı ile ilgili planların artık net olduğunu düşünerek keyifle günlerimi geçirmeye başladım. Okulun ikinci ayında bir teknik gezi için bizi tersaneye götürdükleri zaman kapıda ömrümün kalanı geçireceğim yeri ilk kez gördüm ve hayatın ne kadar da şakacı olabileceğini orada anladım. Ben bu mesleği istemiyordum ancak ne istemediğini bilmenin de yetmediğini orada fark ettim.
O günden beridir de bana göre dünyanın en önemli iki sorusu olan “Ben kimim? Kim olmak istiyorum?” sorularına cevap bulmaya ve bu cevaba göre yaşamaya çalışıyorum.

Bu sorulara cevap ararken zamanla şu an içinde emek verdiğim davranış bilimleri alanını keşfettim. Kendi çabalarımlar okuyup gelişerek öncelikle danışmanlık hizmeti veren bir kurumda çalışmaya başladım. Bu kurum benim ilk seminerlerimi verdiğim yer oldu. Bu seminerlerin birinde TRT yöneticilerinden biri ile tanışıp çocuk programları alanında danışman olarak çalışmaya başlamam ile başka bir sektör ile de tanışmış oldum.

Asker sonrası bir TV programı yapmak için tanıştığım Doğan Cüceloğlu’nun ekibinde görev almaya başlamam ile yaşam beni çok mutlu edecek bir şekilde değişti. 2001 yılından bu yana bu ekipte yer almanın bana kattıkları için ömrüm boyunca müteşekkir olacağım.
Zaman içinde TV programları yapar, seminerler, eğitimler verir, kitap yazar hale geldim. Bugün çok sevdiğim bir işi çok büyük keyifle yapıyorum. Anne-babalara, öğretmenlere, öğrencilere, çalışanlara, yöneticilere ve işadamlarına çeşitli vesileler ile ulaşarak ülkemi her yerinde tüm insan yelpazesini görme, tanıma şansım oluyor. Bu temel nedenlerle de kendimi bu ülkenin çok şanslı çocuklarından biri olarak görüyorum.

Bilgi olsun diye paylaşma ihtiyacındayım, Gemi İnşaat mühendisliğini bitirdim. Sosyoloji alanında da yüksek lisans eğitimi aldım.
İnsanın yaşamını iki temel ilişkinin tanımladığına yönelik bir bilimsel inanç ile tüm çalışmalarımı yapıyorum. İnsanın diğer insanlar ve kendi ile ilişkisi. Bütün iletişim, ilişkiler, kişisel gelişim, liderlik, motivasyon, verim, yönetim gibi teknik alanların tümünün özünü bu ikisinin oluşturduğunu çalıştıkça daha net görüyor, konuşmalarımda, eğitimlerimde bunları ele alıyorum.

 

POLAT DOĞRU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.