INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. COSTAS MARKİDES

Prof. Costas Markides İş Stratejileri ve Stratejik İnovasyon Uzmanı, London Business School Öğretim Üyesi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. COSTAS MARKİDES  2024 Konuşma Başlıkları PROF. COSTAS MARKİDES 2024 Konuşma Başlıkları

  • İş dünyasında Yıkıcı Dönüşümden Faydalanmak
  • VUCA Dünyasında Liderlik
  • İnovatif Organizasyona Dönüşmek
  • Kültür Değişimi: Her Seferinde Bir Eylemi Dönüştürebilmek
  • Sosyal Çağın Teknolojileri Yaşam Biçimi ve İş Yapış Şekillerimizi Nasıl Değiştiriyor?
  • İnsanların Davranışları Nasıl Değiştirilir?
  • Amaç Odaklı Yönetim
  • Stratejik İnovasyon: Kuralları Yıkarak Kazanmanın Yolları

Profesör Costas Markides Kimdir?

Profesör Costas Markides London Business School’da Strateji ve Girişimcilik alanında dersler vermektedir. Okulun Robert P. Bauman Strategic Leadership kurulunun başkanlığını yürütmektedir. İşletme stratejileri ve stratejik inovasyon alanlarında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olup, Thinkers50 gibi önemli yönetim listelerinde yer almıştır. İş dünyasında best-seller olmuş kitaplar yazmış veya benzer kitapların ortak yazarlığını üstlenmiştir. Bu kitaplardan bazıları All the Right Moves (1999), Fast Second (2004) ve Game Changing Strategies (2008) gibi eserlerdir.

Prof. Costas Markides Kariyeri

Harvard Üniversitesi ve Boston Üniversitesi mezunu olan Costas Markides Kıbrıs Development Bank kurumunda ve kendi okulu olan Harvard Üniversitesi İşletme Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 1990 yılında London Business School’da öğretim üyeliği görevine başlamıştır. İşletme ve şirketlerle ilgili son derece geniş bir yelpazede dersler veren Markides, önemli bazı akademik yayınların editör komitelerinde yer almaktadır. Strategic Management Society kurumunun yönetim kurulu üyesidir ve Cyprus International Institute of Management (CIIM) kurumunun yönetim ve danışma kurullarında görev yapmaktadır. 

Prof. Costas Markides Yayınları, Danışmalık Tecrübesi ve Diğer Faaliyetleri 

Costas Markides stratejik inovasyon, işin yeniden yapılandırılması, iş modellerinde inovasyon ve uluslararası şirket devri gibi konular dahil olmak üzere, pek çok işletme başlığı hakkında yazılar yazmıştır. Yazdığı makaleler sayısız akademik yayında ve Harvard Business Review ve Sloan Management Review gibi yönetim içerikli önemli yayın organlarında yer almıştır. Costas Markides Strategic Management Journal, Academy of Management Journal, Academy of Management Perspectives, Journal of Strategy and Management ve Sloan Management Review gibi önemli yayınların editör kurullarının üyesidir. Academy of Management and the Strategic Management Society kurumunun yönetim kurulunda yer almakta olup, Davos Dünya Ekonomik Forumuna 1999 ila 2003 yılları arasında düzenli olarak ve ayrıca 2012-2013 yıllarında fiilen katılmıştır. 

Prof. Costas Markides Kitapları

Game-Changing strategies: How to Create New Market Space in Established Industries by Breaking the Rules; Diversification, Refocusing andEconomic Performance All the Right Moves: A Guide to Crafting Breakthrough Strategy.

Costas Markides birkaç başka eserin de ortak yazarlarından biridir. Strategic Thinking for the Next Economy and Fast Second: How Smart Companies Bypass Radical Innovation to Enter and Dominate New Markets adlı eser Financial Times/Goldman Sachs Management tarafından 2005 yılında Yılın Kitabı ödülüne layık görülmüştür. 

Costas Markides halen girişimcilik, iş modeli inovasyonu sürecinin nasıl yönetilmesi gerektiği ve stratejik başarı içinyaratıcılıktan nasıl yararlanılabileceği konuları üzerinde danışmanlık ve konuşma yapmaktadır.

PROF. COSTAS MARKİDES kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.