INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. EVREN BALTA

Prof. Dr. Evren Balta Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. EVREN BALTA 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. EVREN BALTA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Değişen Türkiye: Toplum ve Kurumlar
  • Tedirginlik Çağını Anlamak
  • Küresel Siyasetin Temel Dinamikleri
  • 21. Yüzyılda Aidiyet
  • Küresel Türkiye ve Dış Politika

Prof. Dr. Evren Balta Kimdir?

Prof. Dr. Evren Balta Özyeğin Üniversitesi öğretim üyesi ve Uluslararası İlişkiler bölüm başkanıdır.  Doktorasını Siyaset Bilimi üzerine CUNY- The Graduate Center’den, yüksek lisans derecelerini uluslararası ilişkiler üzerine Columbia Üniversitesi ve Sosyoloji üzerine ODTÜ’den, lisans derecesini de Uluslararası İlişkiler üzerine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden almıştır. Çalışmaları karşılaştırmalı siyaset, siyasal şiddet, güvenlik, dış politika, vatandaşlık ve ulusötesi siyaset alanlarında yoğunlaşmaktadır. Balta’nın Türkiye’de Devlet, Ordu ve Güvenlik Siyaseti (İ. Akça ile birlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2010); Küresel Siyasete Giriş (İletişim Yayınları, 2014), Kuşku ile Komşuluk : Türkiye ve Rusya İlişkilerinde Değişen Dinamikler (G. Özcan ve B. Beşgül ile birlikte, İletişim Yayınları, 2017) adlı derlemeleri ve Küresel Güvenlik Kompleksi (İletişim Yayınları, 2012), Tedirginlik  Çağı: Şiddet, Siyaset ve Aidiyet Üzerine (2019) ile The American Passport in Turkey: National Citizenship in the Age of Transnationalism (O Altan-Olcay ile birlikte, UPenn, 2020) isimli kitapları mevcuttur. The American Passport kitabı 2021 yılında Amerika Sosyoloji Derneğinin en iyi kitap ödüllerinden birini almıştır.

Dr. Balta’nın araştırmaları Fulbright, Mellon Vakfı, Social Science Research Council, American Association for University Women ve TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir. Özyeğin Üniversitesi’ne katılmadan önce 2017 yılında Institute for Human Sciences (Viyana, Avusturya, 2017) Küresel Diyalogda Rusya Programında araştırmacı; New York Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Programında (2017-2018, New York, ABD) Fulbright desteği ile misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş ve aynı yıl CUNY-The Graduate Center’in seçkin mezun ödülünü almıştır. Balta aynı zamanda Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi kıdemli araştırmacısı ve TÜSİAD bünyesinde oluşturulan Küresel Siyaset Forumu’nun akademik koordinatörüdür.

PROF. DR. EVREN BALTA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.