HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. SEYFETTİN GÜRSEL

PROF. DR. SEYFETTİN GÜRSEL BETAM Direktörü, Ekonomist, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. SEYFETTİN GÜRSEL 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. SEYFETTİN GÜRSEL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Türkiye Ekonomisinde Büyüme ve Makroekonomik İstikrar
  • Dünya Ekonomisi
  • Türkiye’de ve Dünya’da Seçim Sistemleri
  • Türkiye’de Seçimler

Prof. Dr. Seyfettin Gürsel Kimdir?

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Grenoble Üniversitesi Ekonomi bölümü ile Siyasal Bilimler Enstitüsünü bitiren Prof. Dr. Gürsel, yüksek lisans ve doktorasını Paris-Nanterre Üniversitesi ekonomi bölümünde 1979 yılında tamamladı.

1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyeliğine başlayan Prof. Dr. Gürsel 1983 yılında üniversiteden istifa etti. 1983-86 yıllarında İletişim yayınlarında Cumhuriyet Dönemi Türkiye Ansiklopedisi’nin yayın yönetmenliğini yapan Gürsel, daha sonra özel sektörde ve aktif siyasette yöneticilik görevlerinde bulundu. 1994 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyeliğine geri dönen profesör Gürsel, 1995 yılında doçentlik, 2000 yılında ise profesörlük ünvanlarını kazandı. 1996-2007 yıllarında Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümü başkanlığını yürüten profesör Gürsel, 2004-2007 yıllarında aynı üniversitenin rektör yardımcılığını yaptı. 2007 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmakta olan profesör Gürsel, 2008 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin direktörlüğünü yürütmektedir.

Profesör Gürsel’in Türk İktisat Tarihi, İşgücü Ekonomisi, Türkiye ekonomisi ve Seçim Sistemleri üzerine kitapları, makaleleri ve araştırmaları bulunmaktadır.

PROF. DR. SEYFETTİN GÜRSEL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.