Search Button

Selen Baranoğlu | Konuşmacı

Akademisyen, Eğitimci, Yazar

Selen Baranoğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Selen Baranoğlu

1983 yılında Adana’da doğan Selen Baranoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Anadolu Öğretmen Lisesi mezuniyetinin ardından ODTÜ Eğitim Fakültesine girdi ve Yabancı Dil Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Ardından ODTÜ’de İngiliz Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. İki çocuk annesi olan Baranoğlu, bir yandan üniversitede akademisyen olarak mesleğini sürdürürken bir yandan da yazdığı kitaplarla yazarlık kariyerine devam etmektedir.

İlk kitabı Basit ve Mutlu Yaşam (2017) ile okurlarına sade, üretken ve keyifli bir yaşamın kapılarını araladıktan sonra Bana Bi Sade (2018) kitabı ile sadeleşmek isteyenler için bir yol haritası çizdi.
2019 yılında sürdürülebilirlik, bilinçli tüketim, girişimcilik temalı ilk çocuk romanı Sıkıntı Yok’u çıkarttı.
2021 yılında günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak tanımladığı aşırı tüketim hastalığını teşhis ve tedavi yöntemleriyle derinden irdelediği kitabı Sınırları Aşmak’ı çıkarttı.

2018 yılından itibaren bilinçli tüketim, sadeleşme ve sürdürülebilirlik konularında eğitim ve seminerler veren Baranoğlu, bireysel çabayı toplumsal iyileşmenin en önemli etmenlerinden biri olarak görüyor ve başlattığı Durma Çabala hareketi ile insanları toplumdan uzak tutan ve bireyselliğe hapseden bir kişisel gelişim yerine, insanı da toplumun bir parçası olarak gören bir yaklaşımı savunuyor.


Selen Baranoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız Akademisyen, Eğitimci, Yazar Selen Baranoğlu, “Sürdürülebilir Küresel İyilik İçin Bireysel ve Kurumsal Yenilenme”, “Üretkenlik ve Verimlilik Yolunda Kurumsal Sadeleşme”, “Çocuklukta Atılan Sürdürülebilir Küresel İyilik Tohumları” ve “Maskeyi Önce Kendinize Sonra Çocuğunuza” başlıklı konuşmalarıyla kurumlara ilham vermeye devam ediyor.

Selen Baranoğlu - Kurumsal Çözümler