INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SELEN BARANOĞLU

Selen Baranoğlu Eğitimci, Yazar, Koç

Keynote & Konuşma

SELEN BARANOĞLU 2024 Konuşma Başlıkları SELEN BARANOĞLU 2024 Konuşma Başlıkları

 • Yaşamda Sadeleşmeyle Gelen Farkındalık – İş Yaşam Dengesi
 • Başka Dünya Yok – Sürdürülebilirlik İletişimi
 • Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik
 • İç Motivasyon ile Fark Yaratın – Öz Motivasyon Geliştirme
 • Hayatını Basitleştir – Sadeleşme ve ‘Yeterlilik’ Kavramı üzerine
 • Eşya ve Kimlik Çıkmazı – Statü ve Eşya İlişkisi
 • Çocukla Basit Yaşam – Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi
 • Sıkıntı Yok – Çocuklar için Etkinlik bazlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri

Selen Baranoğlu Kimdir? 

Selen Baranoğlu, ODTÜ Eğitim Fakültesi, Yabancı Dil Eğitimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra ODTÜ’de İngiliz Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. On beş yıl boyunca akademisyenlik kariyerini devam ettiren Baranoğlu, yazdığı kitaplarla, yazarlık yaptığı çeşitli dergi ve gazetelerde değindiği konularla ve verdiği seminerlerle sadeleşme, çevre, bilinçli tüketim, sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratıyor. ADLER Uluslararası Koçluk Okulu’ndan mezun olan Baranoğlu, aynı zamanda profesyonel koçluk yapıyor.

İlk kitabı Basit ve Mutlu Yaşam (2017) ile okurlarına sade, üretken ve keyifli bir yaşamın kapılarını araladıktan sonra Bana Bi Sade (2018) kitabı ile sadeleşmek isteyenler için bir yol haritası çizdi.

2019 yılında sürdürülebilirlik, bilinçli tüketim, girişimcilik temalı ilk çocuk romanı Sıkıntı Yok’u çıkarttı.

2021 yılında günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak tanımladığı aşırı tüketim hastalığını teşhis ve tedavi yöntemleriyle derinden irdelediği kitabı Sınırları Aşmak’ı çıkarttı.

2018 yılından itibaren bilinçli tüketim, sadeleşme ve sürdürülebilirlik konularında eğitim ve seminerler veren Baranoğlu, bireysel çabayı toplumsal iyileşmenin en önemli etmenlerinden biri olarak görüyor ve başlattığı Durma Çabala hareketi ile insanları toplumdan uzak tutan ve bireyselliğe hapseden bir kişisel gelişim yerine, insanı da toplumun bir parçası olarak gören bir yaklaşımı savunuyor.

2021 yılında University of Cambridge Judge Business School ‘da “Circular Economy and Sustainability” / “Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik” eğitimini tamamlamıştır.

 

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Kitap & Makale Projeleri

Kurum ya da markanızla ilgili konularda, yöneticilere, beyaz yaka çalışanlara ya da tüketici kitlenize (yetişkin/çocuk) yönelik yazılı içerikler (blog yazısı, makale, kitap vb.) oluşturmak için konuşmacımızın araştırmacı kişiliğinden, uzmanlığından, bilgisinden, özgün ve güçlü kaleminden yararlanabilirsiniz.

Konuşmacımız ile çok farklı ve özel içeriğe sahip kitap & makale projeleri oluşturabilir ve ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış, konusu ve teması önceden belirlenmiş özel kitap ve makaleleri hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz.

Konuşmacı Özel Çözümleri

Döngüsel Ekonomi ile Sürdürülebilir Çözümler

Dünya nüfusu her geçen gün artarken, insanların ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak için de her geçen gün daha fazla doğal kaynak kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu kaynakların da sınırlı ve kıt olduğunu düşünürsek, sürdürülebilirlik en basit tabirle hem bireysel hem kurumsal anlamda hayatta kalabilmemiz ve varlığımızı devam ettirebilmemiz için gerekli.

Geleneksel ve sadece kâr amacı güderek büyümeye odaklı iş modelleri artık şirketlerin küresel amaçlarına hizmet etmiyor. Değişen dünya koşullarına uyum sağlayan yeni iş modelleri geliştirmek bir tercihin ötesinde bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada Döngüsel Ekonomi devreye giriyor ve sürdürülebilir iş modelleriyle ekonomik büyümenin önünü açıyor.  

Ne Sağlar?

Döngüsel Ekonomi ile Sürdürülebilir Çözümler;

 • Teorik bilgi vermenin ötesinde şirketlerin kendi vizyonları çerçevesinde uygulanabilir iş modelleri oluşturmasını sağlıyor.
 • Kurumların sürdürülebilirlik hedeflerini belirlemelerine ve bu hedeflere ulaşmalarına rehberlik ediyor.
 • Kurumların çevre ve toplum üzerinde pozitif bir etki bırakmasını sağlarken aynı zamanda kâr elde ederek büyümelerine olanak sağlıyor.
 • Şirketlerin yeni (doğal) kaynaklara olan ihtiyacını azaltmasını, daha az atık çıkartmasını ve maliyetlerini doğal olarak azaltmasını sağlıyor.
 • Kurum içindeki iş gücü verimliliğinin, üretim kapasitesinin ve buna bağlı olarak kâr oranlarının artmasını sağlıyor.

SELEN BARANOĞLU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.