INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

YİĞİT KULABAŞ

YİĞİT KULABAŞ Redesign Business Kurucu Ortak, Akademisyen ve Yazar

Keynote & Konuşma

YİĞİT KULABAŞ 2024 Konuşma Başlıkları YİĞİT KULABAŞ 2024 Konuşma Başlıkları

 • Gençlik 2.0
 • Neden Daha Uzun Yaşayacağız?
 • Hayatımız Nasıl Değişecek?
 • Dünya Nasıl Değişecek?
 • Yeni Düzene Nasıl Hazırlanmalı?
 • Yarına Şekil Ver
 • Business As Unusual
 • Nasıl Başardılar?
 • 30 Örnekle İş Modeli Tasarımı
 • Ezberbozan Gelecek
 • Dünyayı Değiştiren Trendler
 • Öngörülerle Dans Etmek
 • Fijital Dünya

Yiğit Kulabaş Kimdir?

Yiğit Kulabaş’ı yakın çevresi yaratıcı, ezber bozan ve renkli bir yönetici olarak tanımlıyor. Kulabaş’ın kariyerinde üç önemli kulvar var: iş dünyası, akademi ve yazarlık.

Pazarlama konusunda İTÜ’den doktorası bulunan Kulabaş, Bilgi Üniversitesi’nde Inovasyon Yönetimi derslerini veriyor. Kulabaş’ın bugüne kadar yayınlanmış iki romanı bulunuyor. İlk romanı Zamanya 2006 yılında, ikinci romanı Saatsiz Ülke 2009 yılında piyasaya çıktı. Aynı zamanda Capital dergisinin köşe yazarlarından olan Kulabaş “Yeni Dünya” ismini verdiği köşesinde dokuz senedir iş dünyası, inovasyon ve trendler üzerine makaleler yazıyor.

Yiğit Kulabaş 24 senedir iş hayatında… Her biri kendi alanlarının lideri olan beş uluslararası şirkette çalıştı. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olur olmaz başladığı NCR’da yeni yetenekler için hazırlanmış “Eagle Programı”na dahil edildi ve ABD’de dört aylık özel bir eğitime katıldı. Kariyerinin henüz ilk günlerinde “Müşteri odaklı düşünmeyi” kendisine özümsettiren bu programı hala takdirle anar. Kulabaş NCR’da dört sene çalıştıktan sonra Oracle’a transfer oldu. Hemen akabinde Microsoft’ta çalıştığı sekiz sene boyunca onlarca lansmana, özel projeye imza attı. Ericsson’da çalıştığı sekiz senenin ilk yarısında Türkiye’nin de dahil olduğu bölgenin genel müdür yardımcılığını yaptı. İkinci yarısında ise global pazarlamadan sorumlu direktör olarak İsveç’teki genel merkezde çalıştı. İsveç’te geçirdiği dört senede inovasyon, yeni iş modelleri, küresel programlar gibi alanlarda ödüllü projelere imza attı. Turkcell’den gelen teklif üzerine Türkiye’ye döndü ve üç seneye yakın bir süre Kurumsal Pazarlama, İnovasyon, Ürün ve Servislerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Uluslararası GTB dergisi tarafından”50 CMO’s to watch” listesine dahil edildi.

İş hayatına bir girişimci olarak devam eden Kulabaş, inovasyon, strateji ve tasarım konularında şirketlere destek olmak üzere birkaç yol arkadaşıyla birlikte RE/DESIGN Business firmasını kurdu. Hali hazırda büyük ve orta ölçekli işletmelerin yönetim kadroları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda global Service Design Network (SDN) organizasyonunun CMO’luğunu yürüten Kulabaş, servis tasarımı kültürünün Türkiye’de yayılması ve ülkemizin global inovasyon indeksinde üst basamaklara çıkması için çalışmaktadır.

Kulabaş renkli içerikleri ile bugüne kadar Türkiye ve dünyada yüzlerce kez sahne almış önemli bir konferans konuşmacısıdır.

Business Influencer

Kitap & Makale Projeleri

Kurum ya da markanızla ilgili konularda, yöneticilere, beyaz yaka çalışanlara ya da tüketici kitlenize (yetişkin/çocuk) yönelik yazılı içerikler (blog yazısı, makale, kitap vb.) oluşturmak için konuşmacımızın araştırmacı kişiliğinden, uzmanlığından, bilgisinden, özgün ve güçlü kaleminden yararlanabilirsiniz.

Konuşmacımız ile çok farklı ve özel içeriğe sahip içerikler oluşturabilir ve ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış, konusu ve teması önceden belirlenmiş özel kitap ve makaleleri hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz.

Master Class Workshops

Design Thinking

Hepimizin de bildiği üzere artık trendlerin ön planda olduğu, tamamıyla farklı ve dijital bir düzende yaşıyoruz. Bugünün yıkıcı ve karışık düzeninde şirketlerin ayakta kalabilmesi için pazarlama odaklı yaratıcı ve stratejik düşünmeleri şart. Düşünülenin aksine inovatif şirketler inovatif düşünen lideri olanlar değil, aksine çalışanlarını bugün ve gelecekte inovatif düşünmeye teşvik eden lideri olanlardır. Biz de sizi şirketinizin yaratıcı potansiyelini ortaya çıkarmaya davet ediyoruz.

Konular:

• Design Thinking
• İnovasyon
• Strateji
• Experiment Design

YİĞİT KULABAŞ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.