Search Button

Nil Karaibrahimgil | Exclusive Konuşmacı

Müzisyen, Yazar

Nil Karaibrahimgil - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil Ankara’da, müzik dolu bir eve doğdu.

Babası, en çok ‘Müzikomani’ şarkısıyla bilinen Suavi Karaibrahimgil, amcası o dönem meşhur olan modern folk üçlüsü grubundan Selami Karaibrahimgil’dir.

Çocukluğunun ilk on yılını Ankara’da geçirdi. Sonra trenle ailece İstanbul’a taşındılar. Annesi modayla, babası müzikle ilgilendi. Babanesi Saliha Anıl şairdi. Anneannesi Ferhan hanım felsefe öğretmeniydi.

Nil, küçük yaştan itibaren, evde sürekli duyduğu gibi, gitarla besteler yapmaya başladı.

Büyüdü, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden onur talebesi olarak mezun oldu. Aklı fikri müzikteydi. Yazmayı ve şarkı söylemeyi seviyordu. Acaba reklamcı mı olsam dedi. Young and Rubicam Reklam Ajansında çalışmaya başladı. İyi de gidiyordu, hatta ilk yılda iki işi Kristal Elma bile aldı. Ondan, bir gün Turkcell özgürlük kampanyası için bir özgürlük şarkısı yazmasını istediler. Yazdı. Reklamda da oynar mısın dediler. Hiç aklında yoktu bunlar, ama evet dedi. Bir gecede Özgür Kız olarak meşhur oldu. Sonra Sony’le anlaştı. ‘Nildünyası’, ‘nilfm’, ‘tek taşımı kendim aldım’, ‘nilkıyısında’ ve ‘ben buraya çıplak geldim’ albümlerini yaptı. Reklamlar için jingle’lar yazmaya başladı. İlk jingle’i Algida için söz ve müziğini yazdığı, ‘aşkımla erir misin?’di. Sonrasında, hafızalarda yer eden Turkcell’in çekim gücü, Pınarla büyüdüm, çocuk da yaparım kariyer de, bir tek annem olsun bana bir şey olmaz, Arçelik demek yenilik demek, Cola Turka, Lcwakiki, hayat paylaşınca güzel, kız gibi, sağlamsa Lassa, Thy için ‘Globally Yours’ gibi jingle’ları besteledi.

2004’te Hürriyet Kelebek ekinde her pazartesi ‘nilfm’ köşesini yazmaya başladı. Bu yazılarını derlediği, ‘nilin kelebekleri’ ve ‘kelebegin hayat sırları’ kitaplarını çıkardı. Kelebeğin hayat sırları, şu an 120 bin’le en çok satan kitaplar arasında. Tedxİstanbul’da, ‘kız gibi’, Marka konferansında, reklam geçmişini müziklerle anlattığı ‘jingle’larla Nil’, Kanyon’da Lafonten şiirlerini gitarla seslendirdiği ‘Nil’den masallar’ konuşmalarını yaptı.

Kelebeğin Hayat Sırları kitabından, ‘gençliğime sevgilerimle’, ‘meğer ben Aziz Arif’mişim, ve ‘Niltemenni’ yazılarını besteleyerek müzikli video haline getirdi.

Aynı zamanda film ve dizi müzikleri de yaptı. En çok bilinenleri organize işler, yalan dünya, yaş 18 ve 60 milyon youtube izlenmesiyle ‘kanatlarım var ruhumda’dır.

Sahnede en sevdiği şeylerden biri, seyirciden o sırada rastgele istediği kelimelerle canlı olarak şarkı bestelemektir.

Ha bir de unutmadan, Cem Yılmaz’ın ‘ilk çağda anaokulu öğretmenisin, adın Mimi’ mesajına kayıtsız kalamayarak, Arog filminde oynadı.

Serdar Erener’le 2010’da Nil kıyısında evlendi, 2014’te aşkları meyve verdi. Oğulları Aziz Arif’e kavuştular.

Nil Karaibrahimgil şu an yeni albümü ve çocuklar için kitap ve şarkılar projeleriyle ilgilenmektedir.


Nil Karaibrahimgil - Exclusive Konuşmacı

Exclusive konuşmacımız Müzisyen, Yazar Nil Karaibrahimgil, “Nil’den Size İyi Gelen Konuşma”, “Kek Tarifinden Şarkı Olur mu?” ve “Kız Gibi Yapmak” konuşmalarıyla yaratıcılığa dair ilham veren paylaşımlarda bulunuyor.

Nil Karaibrahimgil - Kurumsal Çözümler