INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

NİL KARAİBRAHİMGİL

NİL KARAİBRAHİMGİL Müzisyen, Yazar

Keynote & Konuşma

NİL KARAİBRAHİMGİL 2024 Konuşma Başlıkları NİL KARAİBRAHİMGİL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Motivasyon Konuşmalı Konser – Nil’den Size İyi Gelen Konuşma ve Mini Şarkılar
  • Nil’den Size İyi Gelen Konuşma
  • Kek Tarifinden Şarkı Olur Mu?
  • Kız Gibi Yapmak
  • Yaratıcılık ve Kabul Görmek
  • Annelik Yolculuğu
  • Hayata Merakla Bakmak
  • Cüret Etmenin Dayanılmaz Hafifliği

Nil Karaibrahimgil Kimdir?

Nil Karaibrahimgil Ankara’da, müzik dolu bir eve doğdu.

Babası, en çok ‘Müzikomani’ şarkısıyla bilinen Suavi Karaibrahimgil, amcası o dönem meşhur olan modern folk üçlüsü grubundan Selami Karaibrahimgil’dir.

Çocukluğunun ilk on yılını Ankara’da geçirdi. Sonra trenle ailece İstanbul’a taşındılar. Annesi modayla, babası müzikle ilgilendi. Babanesi Saliha Anıl şairdi. Anneannesi Ferhan hanım felsefe öğretmeniydi.

Nil, küçük yaştan itibaren, evde sürekli duyduğu gibi, gitarla besteler yapmaya başladı.

Büyüdü, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden onur talebesi olarak mezun oldu. Aklı fikri müzikteydi. Yazmayı ve şarkı söylemeyi seviyordu. Acaba reklamcı mı olsam dedi. Young and Rubicam Reklam Ajansında çalışmaya başladı. İyi de gidiyordu, hatta ilk yılda iki işi Kristal Elma bile aldı. Ondan, bir gün Turkcell özgürlük kampanyası için bir özgürlük şarkısı yazmasını istediler. Yazdı. Reklamda da oynar mısın dediler. Hiç aklında yoktu bunlar, ama evet dedi. Bir gecede Özgür Kız olarak meşhur oldu. Sonra Sony’le anlaştı. ‘Nildünyası’, ‘nilfm’, ‘tek taşımı kendim aldım’, ‘nilkıyısında’ ve ‘ben buraya çıplak geldim’ albümlerini yaptı. Reklamlar için jingle’lar yazmaya başladı. İlk jingle’i Algida için söz ve müziğini yazdığı, ‘aşkımla erir misin?’di. Sonrasında, hafızalarda yer eden Turkcell’in çekim gücü, Pınarla büyüdüm, çocuk da yaparım kariyer de, bir tek annem olsun bana bir şey olmaz, Arçelik demek yenilik demek, Cola Turka, Lcwakiki, hayat paylaşınca güzel, kız gibi, sağlamsa Lassa, Thy için ‘Globally Yours’ gibi jingle’ları besteledi.

2004’te Hürriyet Kelebek ekinde her pazartesi ‘nilfm’ köşesini yazmaya başladı. Bu yazılarını derlediği, ‘nilin kelebekleri’ ve ‘kelebegin hayat sırları’ kitaplarını çıkardı. Kelebeğin hayat sırları, şu an 120 bin’le en çok satan kitaplar arasında. Tedxİstanbul’da, ‘kız gibi’, Marka konferansında, reklam geçmişini müziklerle anlattığı ‘jingle’larla Nil’, Kanyon’da Lafonten şiirlerini gitarla seslendirdiği ‘Nil’den masallar’ konuşmalarını yaptı.

Kelebeğin Hayat Sırları kitabından, ‘gençliğime sevgilerimle’, ‘meğer ben Aziz Arif’mişim, ve ‘Niltemenni’ yazılarını besteleyerek müzikli video haline getirdi.

Aynı zamanda film ve dizi müzikleri de yaptı. En çok bilinenleri organize işler, yalan dünya, yaş 18 ve 60 milyon youtube izlenmesiyle ‘kanatlarım var ruhumda’dır.

Sahnede en sevdiği şeylerden biri, seyirciden o sırada rastgele istediği kelimelerle canlı olarak şarkı bestelemektir.

Ha bir de unutmadan, Cem Yılmaz’ın ‘ilk çağda anaokulu öğretmenisin, adın Mimi’ mesajına kayıtsız kalamayarak, Arog filminde oynadı.

Serdar Erener’le 2010’da Nil kıyısında evlendi, 2014’te aşkları meyve verdi. Oğulları Aziz Arif’e kavuştular.

Nil Karaibrahimgil şu an yeni albümü ve çocuklar için kitap ve şarkılar projeleriyle ilgilenmektedir.

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Marka Elçiliği Projeleri

Marka elçileri; marka ile hedef kitle arasındaki iletişimi canlı tutarak markanın referansı olma görevini üstlenir. Üstlenilen bu referansın odağında marka elçiliği; iletişim hedeflerine ulaşmak isteyen markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Markanızın imajını ve itibarını güçlendirecek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp tavsiye ederek marka ile hedef kitle arasında uzun süreli anlamlı bağlar yaratacak, bunu sağlarken de hedef kitlenin güvenle markayı tercih etmesini mümkün kılacak konuşmacımız marka elçisi olarak dijital projelerinizde konumlandırabilir ve uzun soluklu iletişim çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

NİL KARAİBRAHİMGİL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.