Search Button

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk | Exclusive Konuşmacı

Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Gelişim Psikoloğu

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, gelişimsel psikoloji doktorasını Melbourne Üniversitesi’nden aldı. 2003 yılından bu yana Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi. 2012’de beraber araştırma yaptığı meslektaş ve öğrencilerini Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı ismi altında bir araya getirdi; burada yürütülen çalışmaların mentorluğunu üstlendi. Gelişimsel psikolojide profesör olduktan sonra, klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptı. Uzmanlık alanları, sosyal-duygusal-bilişsel gelişim, mizaç-kişilik, ebeveynlik ve mizaca uygun çocuk yetiştirme. Bilimsel çalışmalarında çocukluk dönemindekiler başta olmak üzere, insanın gelişimi ve psikolojik sağlığına etki eden mizaç, kültür, aile ve diğer çevre özelliklerini inceliyor.

Ayşe Bilge Selçuk’un prestijli bilimsel dergi ve kitaplarda yer alan 80’den fazla yayını, gazete ve dergilerde yayımlanmış 100 civarında makalesi, 200’den fazla kongre sunumu var. İlk kitabı ‘İnsan Her Koşulda’ 2019’da Destek Yayınları’ndan, editörlerinden olduğu ‘Ana-babalık: Kuram ve Araştırma’ kitabı Koç Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Araştırmaları ZDF, SBS, CNN, Guardian gibi belli başlı yabancı ve pek çok yerli yazılı-görsel medyada yer bulan Ayşe Bilge Selçuk, psikolojide uzmanı olduğu farklı konularda seminer ve eğitimler veriyor, ve Korto Psikoloji’de ebeveyn psikoloğu olarak annebabalara danışmanlık yapıyor.

Çocukların psikolojik gelişimi ve sağlığına yönelik araştırmaları sebebiyle, 2015-2018’de Queensland Üniversitesi tarafından Ayşe Bilge Selçuk’a Onursal Kıdemli Araştırmacı unvanı, 2009 yılında Prof. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Ödülü verildi.


Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk - Exclusive Konuşmacı

Konuşmacılarımız Öneriyor serimizin bugünkü konuğu Gelişim Psikoloğu Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk. Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi olan konuşmacımızı, pandemi döneminde çocuk psikolojisi, pandemide ebeveynlik, mizaca uygun çocuk yetiştirme ve psikolojik sağlamlık benzeri konularda yaptığı ilham veren konuşmalar ile tanıyorsunuz. Ayşe Bilge Selçuk'un sizler için derlediği, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak önerilerini kaydetmeyi unutmayın!

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk - Kurumsal Çözümler