HAKKIMIZDA REFERANSLAR BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK

PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK Akademisyen, Psikolog, Yazar

önceki
sonraki

Keynote & Konuşma

PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK 2023 Konuşma Başlıkları PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK 2023 Konuşma Başlıkları

 • Ebeveynler için Eğitim Programları: Ebeveyn Gelişim Programı
 • Ebeveynler için Eğitim Programları: Mizaca Uygun Ebeveynlik Programı
 • Ebeveynler için Seminerler: Dijital Çağda Ebeveynlik
 • Ebeveynler için Seminerler: Çocuklarda Psikolojik Sağlamlık
 • Ebeveynler için Seminerler: Hayatla Barışık Çocuk Yetiştirmek
 • Ebeveynler için Seminerler: Mizaca Uygun Ebeveynlik
 • Ebeveynler için Seminerler: Bağ Temelli Ebeveynlik: Güvenli Bağlanma
 • Ebeveynler için Seminerler: Çocuklarda Duygusal Zekayı Desteklemek
 • Ebeveynler için Seminerler: Aklınız Evde Kalmasın: Çalışan Ebeveyn Olmak
 • Ebeveynler için Seminerler: Şimdi Ne Olacak? Bebekten Sonra Çift Aile İlişkileri
 • Ebeveynler için Seminerler: Bebeğimizi Beklerken: Anne-Babalar İçin Yeni Hayata Psikolojik Hazırlık
 • Yetişkinler için Seminerler: İş Hayatı için Psikolojik İlk Yardım Çantası: Stresle başa çıkma stratejileri
 • Yetişkinler için Seminerler: İş Hayatında Duygusal Zeka
 • Yetişkinler için Seminerler: Çalışma Yaşamında Bağlanma: Aileden İş İlişkilerine
 • Yetişkinler için Seminerler: İş Hayatında Psikolojik Sermaye
 • Yetişkinler için Seminerler: İş Hayatında Duygusal Çeviklik

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk Kimdir?

Ayşe Bilge Selçuk, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde gelişimsel psikoloji doktorasını ise Melbourne Üniversitesi Psikoloji ve Davranış Bilimleri Bölümü’nden aldı. Doktorası sırasında Avustralya Aile
Çalışmaları Enstitüsü başkanı ve Avustralya Mizaç Projesi’nin baş-araştırmacılarından Prof. Ann Sanson’la çalıştı. Çok sayıda bebeğin gelişiminin otuz beş yıl boyunca takip edildiği, kişisel, ailesel ve çevresel unsurların psikososyal gelişime etkilerinin incelendiği bu kapsamlı projede araştırma asistanı olarak görev yaptı. 2003’te Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.

2012’de beraber araştırma yaptığı öğrenci ve meslektaşlarını Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı ismi altında bir araya getirdi; burada yürütülen bilimsel ve uygulamalı çalışmaların mentorluğunu üstlendi. Gelişimsel psikolojide profesör olduktan sonra, klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptı. Uzmanlık alanları çocukluk ve ergenlikte bilişsel-sosyal-duygusal gelişim, mizaç-kişilik, psikolojik sağlamlık, ebeveynlik ve mizaca uygun çocuk yetiştirme olan Ayşe Bilge Selçuk, çalışmalarında, insanın psikolojik sağlığı ve gelişimine etki eden anne-baba tutumlarını ve insanın yaşam boyu gelişim süreçlerini inceliyor; bu konularda seminer ve eğitimler veriyor.

Bilimsel dergi ve kitaplarda yer alan çok sayıda yüksek nitelikli yayını ve kongre konuşması olan Ayşe Bilge Selçuk, Koç Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan Ana-Babalık: Kuram ve Araştırma kitabının editörlerinden. İnsan doğası ve gelişim süreçleri üzerine kaleme aldığı ilk kitabı İnsan Her Koşulda 2019 yılında, sağlıklı çocuk yetiştirmede anne-babalara düşenler üzerine olan ikinci kitabı Her Koşulda Ebeveynlik ise 2021’de yayınlandı.

Çocukların psikolojik gelişimi ve sağlığına yönelik araştırmaları sebebiyle Ayşe Bilge Selçuk’a 2015-2018’de Queensland Üniversitesi tarafından Onursal Kıdemli Araştırmacı unvanı, 2009 yılında Prof. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Ödülü verildi.

Ayşe Bilge Selçuk, toplum ve çocuk için fayda üreten farklı çalışmalara da zaman ayırabilmek için Koç Üniversitesi’ndeki akademisyenlik hayatını 2022’de tamamladı ve MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün kadrosuna katıldı. Çalışmalarını bilim insanı-uygulamacı (scientist-practitioner) modeline uygun olarak sürdürüyor, Korto Psikoloji’de psikolog olarak anne-babalar ve ailelerle çalışıyor ve ebeveynlere danışmanlık veriyor.

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.