Search Button

Tülin Şahin | Konuşmacı

Top Model

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Tülin Şahin

Sivas’lı bir ailenin 3.nesili olarak 1980 yılında Danimarka Odense şehrinde dünyaya geldi. Gymnasium’da dil eğitimi alan Tülin Şahin 7 dil bilmektedir. Gymnasium’un ardından moda tasarım eğitimi alan Tülin Şahin 15 yaşında katıldığı Supermodel of Denmark yarışmasında 25,000 aday arasında ilk 20’ye seçilip ardından birinci oldu. 15 yaşında Avrupa’nın ilk ve tek Türk Süper Modeli ünvanını aldı. Geniş bir Türk Diasporası’na sahip Avrupa’da uzun süre gündem oldu.

Tülin Şahin profesyonel mankenlik kariyerine Paris’te başladı. Ardından 1998 yılında Zeki Triko çekimleri için Türkiye’ye geldi. Zeki Başeskioğlu Tülin Şahin’i Sivaslı Cindy olarak sektöre tanıttı. 22 yıldır İstanbul’da yaşayıp uluslararası top modellik kariyerini sürdüren Tülin Şahin birçok global anlaşmaya da imza attı. Dünya’nın en iyi 50 top modelinden biri ünvanına layık görüldü.

Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Toni&Guy, C&A, Victoria’s Secret, Esprit, Marc’O’Polo, Pandora vb. gibi bir çok global markanın yüzü ve sözcüsü oldu. Dünya’nın farklı ülkelerinde podyuma çıkmaya devam etmektedir. Ralph Lauren çocuk koleksiyonunda ‘Tulin’ isimli bir elbise tasarlamıştır. Robert de Niro,Robin Sharma vb isimlerin yanında Global Citizen Forum Ambassador olarak yer almaktadır.

Tülin Şahin moda, güzellik, sağlıklı beslenme, mankenlik alanlarında birçok kitap yazdı. 2007 yılında TULISS adlı websitesini kurdu. 2008’den bu yana Türkiye’nin turizm kampanya tanıtım yüzüdür. Kız çocuklarını ve kadınları destekleyen pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. 2009 yılında TBMM tarafından çalışkan ve sportif kişiliği ile ‘’Örnek Genç’’ ödülüne layık görülmüştür. Tülin Şahin halen Unicef iyi niyet elçisidir.

Konuşma Konuları