Search Button

Tülin Şahin | Exclusive Konuşmacı

Top Model

Tülin Şahin - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Tülin Şahin

Sivaslı bir ailenin 3. nesili olarak 1980 yılında Danimarka Odense şehrinde dünyaya geldi. Gymnasium’da dil eğitimi alan Tülin Şahin 7 dil bilmektedir.
Gymnasium’un ardından moda tasarım eğitimi alan Tülin Şahin 15 yaşında katıldığı Supermodel of Denmark yarışmasında 25.000 aday arasında ilk 20’ye seçilip ardından birinci oldu. 15 yaşında Avrupa’nın ilk ve tek Türk Süper Modeli unvanını aldı. Geniş bir Türk Diasporası’na sahip Avrupa’da uzun süre gündem oldu.

Tülin Şahin profesyonel mankenlik kariyerine 1998’de Paris’te başladı. Ardından 1999 yılında Zeki Triko çekimleri için Türkiye’ye geldi. Zeki Başeskioğlu Tülin Şahin’i ‘Yerli Cindy’ olarak sektöre tanıttı. 22 yıldır İstanbul’da yaşayıp uluslararası top modellik kariyerini sürdüren Tülin Şahin birçok global anlaşmaya imza atan ilk Türk modeldir. Dünyanın en iyi ve en güzel 50 top model listesine seçilen ilk ve tek Türk top modeldir.

Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Toni&Guy, C&A, Victoria’s Secret, Esprit, Marc’O’Polo, Pandora gibi birçok global markanın yüzü ve sözcüsüdür. Dünyanın dört bir yanında moda haftalarında podyumlarda yer almaktadır.

Ralph Lauren çocuk koleksiyonunda ‘Tulin’ isimli bir elbise tasarlamıştır. Robert de Niro, Wycleff Jean, Robin Sharma vb. isimlerin yanında Global Citizen Forum Ambassador olarak yer almaktadır.

Tülin Şahin moda, güzellik, sağlıklı beslenme, mankenlik alanlarında şu ana kadar 16 kitap yazmıştır. Türkiye’de kitap yazan ilk mankendir. Hatta bu trendi başlatandır.

2007 yılında TULISS adlı kadınlara yönelik web sitesini kurmuştur. 2008’den bu yana Türkiye’nin turizm kampanya tanıtım yüzüdür. Kız çocuklarını ve kadınları destekleyen pek çok sosyal sorumluluk projesinde her daim yer almaya özen göstermektedir.

2009 yılında TBMM tarafından çalışkan ve sportif kişiliği ile ‘’Örnek Genç’’ ödülüne layık görülmüştür.

Tülin Şahin aynı zamanda Unicef iyi niyet elçisidir.

22 yıldır zirvede kalabilmeyi başaran az sayıda modelden biridir. Tülin’in herkes tarafından bilinen çalışkanlığı, titizliği, disiplini, işe muazzam özeni gibi birçok faktör onu sektörün en vazgeçilmez ve güçlü isimlerinden biri yapmaktadır.


Tülin Şahin - Exclusive Konuşmacı

Exclusive konuşmacımız Top Model Tülin Şahin, “Kişisel Marka Yönetiminin Püf Noktaları: Zamansız (Timeless) Bir Stile Sahip Olabilmek”, “Sürdürülebilir Başarının Evrensel İpuçları: Ömür Boyu Top Model Olunur mu?”, “Moda, Güzellik, Kozmetik Sohbetleri” ve “Çalışan Anne Olmak” başlıklı konuşmalarında, Türkiye ve Dünya çapında tanınan bir top model ve çalışan bir anne olarak, kendi yaşamına dayanan çok değerli deneyimlerle dinleyicilere ilham veriyor.

Tülin Şahin - Kurumsal Çözümler