Search Button

Bünyamin Sürmeli | Exclusive Konuşmacı

Meteorolog

Bünyamin Sürmeli - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Bünyamin Sürmeli

1975 yılında 4 çocuklu olacak bir ailenin 3. çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Tüm eğitim hayatı İstanbul ‘da geçti. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Üniversitede henüz hava tahmin dersleri başlamadan önce hava tahminleri ile uğraşıyordu. İkinci sınıfın sonunda 1998 yılında telefon bağlantıları ile radyolarda hava durumu sunmaya başladı. Bu bağlantılar için çoğu zaman ya ona desteklerini esirgemeyen hocalarının oda telefonlarını ya da ankesörlü telefonları kullanıyordu. 🙂

1999 yılının Kasım ayında üniversitenin 4. sınıfındayken CNN Türk’ten gelen bir teklifle profesyonel iş hayatına girmiş oldu. Önce hava tahminleri ile hava durumu bültenlerine katkıda bulunmaya, arkasından seslendirme ile hava durumu bültenleri hazırlamaya başladı. 2001 yılında da hava durumunu bültenlerinde ekranda boy gösteriyordu. Aynı dönemlerde Power FM’den gelen bir teklifle radyoya tekrar dönmüş oldu. Ardından farklı zamanlarda birçok gazete’de yazmaya başladı. 2006 yılında açılan Yacht Türkiye dergisinin kuruluşundan bu yana yazarlarındandır.

Televizyon radyo dergi ve diğer yayınlarının yanında doğa, çevre, iklim, meteoroloji ve bu başlıkların tarihsel bağlantılarını içeren belgeseller çekmekte. 26 bölüm yayınlanan belgesellerine yenilerini eklemekte.
Sivil Toplum Kuruluşlarına, Üniversitelere, Şirketlere workshop, konferans, seminer, söyleşiler veren Bünyamin Sürmeli ticari şirketlere meteorolojik danışmalık da yapmaktadır.

Dizi, film ve reklam oyunculukları bulunan Sürmeli profesyonel seslendirme sanatçısıdır.


Bünyamin Sürmeli - İlham Veren Konuşmacılar

Exclusive konuşmacımız, Meteorolog Bünyamin Sürmeli, “Küresel Isınma Süreci”, “Atmosferin Oluşumu”, "İnsan Müdahalesi ile Oluşan İklim Değişimi” ve “Sürdürülebilirlik ve İnsana Yaşamsal Dokunuşu” başlıklı konuşmalarında gezegen ve insan yaşamına dair en önemli meseleleri ele alıyor.

Bünyamin Sürmeli - Kurumsal Çözümler