INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

BÜNYAMİN SÜRMELİ

BÜNYAMİN SÜRMELİ Meteorolog

Keynote & Konuşma

BÜNYAMİN SÜRMELİ 2024 Konuşma Başlıkları BÜNYAMİN SÜRMELİ 2024 Konuşma Başlıkları

  • Küresel Isınma Süreci
  • Atmosferin Oluşumu
  • İnsan Müdahalesi ile Oluşan İklim Değişimi
  • Sürdürülebilirlik ve İnsana Yaşamsal Dokunuşu
  • Fark Etmeden Değiştirdiğimiz İklim
  • Sigara ve Doğaya Verdiği Zarar
  • Hava Kalitesi - Kapalı Ortam, Açık Ortam Hava Kirliliği, Dünyadaki istatistikler
  • Sıfır Atık

Bünyamin Sürmeli Kimdir? 

1975 yılında 4 çocuklu bir ailenin 3. çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Tüm eğitim hayatı İstanbul ‘da geçti. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Üniversitede henüz hava tahmin dersleri başlamadan önce hava tahminleri ile uğraşıyordu. İkinci sınıfın sonunda 1998 yılında telefon bağlantıları ile radyolarda hava durumu sunmaya başladı. Bu bağlantılar için çoğu zaman ya ona desteklerini esirgemeyen hocalarının oda telefonlarını ya da ankesörlü telefonları kullanıyordu. 🙂

1999 yılının Kasım ayında üniversitenin 4. sınıfındayken CNN Türk’ten gelen bir teklifle profesyonel iş hayatına girmiş oldu. Önce hava tahminleri ile hava durumu bültenlerine katkıda bulunmaya, arkasından seslendirme ile hava durumu bültenleri hazırlamaya başladı. 2001 yılında da hava durumunu bültenlerinde ekranda boy gösteriyordu. Aynı dönemlerde Power FM’den gelen bir teklifle radyoya tekrar dönmüş oldu. Ardından farklı zamanlarda birçok gazetede yazmaya başladı. 2006 yılında açılan Yacht Türkiye dergisinin kuruluşundan bu yana yazarları arasında yer almaktadır ve Haber Global Meteoroloji Editörü olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir.

Televizyon radyo dergi ve diğer yayınlarının yanında doğa, çevre, iklim, meteoroloji ve bu başlıkların tarihsel bağlantılarını içeren belgeseller çekmekte. 26 bölüm yayınlanan belgesellerine yenilerini eklemekte.
Sivil Toplum Kuruluşlarına, Üniversitelere, Şirketlere workshop, konferans, seminer, söyleşiler veren Bünyamin Sürmeli ticari şirketlere meteorolojik danışmalık da yapmaktadır.

Dizi, film ve reklam oyunculukları bulunan Sürmeli profesyonel seslendirme sanatçısıdır.

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Marka Elçiliği Projeleri

Marka elçileri; marka ile hedef kitle arasındaki iletişimi canlı tutarak markanın referansı olma görevini üstlenir. Üstlenilen bu referansın odağında marka elçiliği; iletişim hedeflerine ulaşmak isteyen markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Markanızın imajını ve itibarını güçlendirecek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp tavsiye ederek marka ile hedef kitle arasında uzun süreli anlamlı bağlar yaratacak, bunu sağlarken de hedef kitlenin güvenle markayı tercih etmesini mümkün kılacak konuşmacımız marka elçisi olarak dijital projelerinizde konumlandırabilir ve uzun soluklu iletişim çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Kitap & Makale Projeleri

Kurum ya da markanızla ilgili konularda, yöneticilere, beyaz yaka çalışanlara ya da tüketici kitlenize (yetişkin/çocuk) yönelik yazılı içerikler (blog yazısı, makale, kitap vb.) oluşturmak için konuşmacımızın araştırmacı kişiliğinden, uzmanlığından, bilgisinden, özgün ve güçlü kaleminden yararlanabilirsiniz.

Konuşmacımız ile çok farklı ve özel içeriğe sahip kitap & makale projeleri oluşturabilir ve ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış, konusu ve teması önceden belirlenmiş özel kitap ve makaleleri hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz.

Renew Together
Bosch

Renew Together

“Toplum” bölümünde iklim krizinin dünyayı etkilediği perspektiften bakarak toplu...

Projeyi İncele

Masters of Ceremony

Bünyamin Sürmeli, uzmanlık alanlarından ve profesyonel deneyiminden hareketle online ve fiziksel olarak gerçekleşen tüm programlarda etkin bir moderasyon sağlamakta ve program süresi boyunca dinleyicilerin ilgisini canlı tutarak etkinliğe değer katacak bir akış sunumu gerçekleştirmektedir.

BÜNYAMİN SÜRMELİ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.