Search Button

Dilek Livaneli | Exclusive Konuşmacı

Küresel Öğretmen, Yazar

Dilek Livaneli - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Dilek Livaneli

Öğretmenlik mesleğindeki on yedinci yılını çalışan Dilek LİVANELİ, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans mezunudur.

2002 yılından itibaren çeşitli köy okullarında görev yapmış, sosyal, kültürel ve ekonomi alanında farklı onlarca projeyi hayata geçirmiştir. 24 Kasım 2012 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmen seçilip Samsun’u Türkiye Büyük Millet Meclisi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde yılın öğretmeni ünvanıyla temsil etmiştir, eğitim alanında en idealist kadın ödülüne, bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından meslek onur ödüllerine layık görülmüştür. Türkiye İhracaatçılar Meclisi tarafından “Sıradışı Kadın”, Sabancı Vakfı Tarafından Fark Yaratan Öğretmen, Aydın Doğan Vakfı Tarafından Türkiye’nin Rol Model Öğretmeni olarak seçilmiştir. Halk oylaması ile belirlenen en iyi sosyal sorumluluk ödülünü kazanmıştır.

Onursal Başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Komitesi tarafından 127 ülke ve beş bin öğretmen arasından Dünyanın En İyi 50 Öğretmeninden biri seçilen ilk Türk öğretmendir. 2015 Küresel Öğretmen Ödülleri'ne ve “Bir Dilek Yetmez” Projesi ile 2018 UNESCO Hamdan Bin Raşid El Maktum Ödülüne aday gösterilmiştir. “Bir Dilek Yetmez” projesi ile son 4 yılda 10 binden fazla öğretmen adayına gönüllü motivasyon seminerleri verip yüzlerce köy öğretmenine canlı mentörlük yapmıştır. Varkey Eğitim Elçisi seçilip, Dünya Öğretmen Statüsü Endeksinde aktif olarak yer almaktadır. 2019 Ocak ayında Avrupa Parlamentosu'na resmi konuşmacı olarak davet edilmiştir ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Avrupa Parlamentosu Lider Kadın Ödülü'nün sahibi olmuştur. Avrupa Kadın Hakları Komisyonu tarafından Dünya'nın en ilham veren 8 kadınından biri seçilmiştir. Amerika'da Büyük Atatürk Gençlik Ödülü'ne, İngiltere'de Cumhuriyet Onur Ödülü'ne layık görülmüştür.

Dilek Öğretmen’in biyografisi, meslek yaşantısı ve eğitime adanmışlığı belgesel film olarak çekilmiştir. Halen Londra’da Uluslararası Montessori Derneği’ne bağlı okullarda uygulamalı eğitim ve araştırmalarına devam etmekte, UNESCO’ya bağlı International School of London’da öğretmenlik mesleğini devam ettirmektedir, yurt dışında yaşayan Türk çocuklarına yönelik destek programı geliştirip Londra’da kendi adını taşıyan bir drama okulu açmıştır. Konuşmalarında köy öğretmenliğinden küresel öğretmenliğe giden yolculuğunu yaşanmış örneklerle anlatmaktadır.

Öğretmenlik mesleğine yönelik yüze yakın şiiri bulunmakta ve Çağdaş Drama Eğitimi almış, gönüllü olarak satranç ve bilgisayar dersleri vermekte ve kendi hikayesini anlattığı “Bir Dilek Yetmez” adlı kitabını yazmaktadır. Tamamen öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan bir albüm koleksiyonu mevcuttur. Evli ve iki çocuk annesidir.


PDilek Livaneli - Exclusive Konuşmacı

Konuşmacımız Küresel Öğretmen Dilek Livaneli, “Zor Koşullarda Bireysel Gelişim ve Verimlilik”, “Sosyal Girişimci Ruh: Hayal Et, Tasarla, Uygula” ve “Liderlik ve Rol Model Olma” başlıklı konuşmalarıyla ilham vermeye devam ediyor.

Dilek Livaneli - Kurumsal Çözümler