INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ADRİENNE A. HARRİS

Adrienne A. Harris New York Eyaleti Mali Hizmetler Bakanlığı Müfettişi | Başkan Obama'nın Ekonomi Politikası Eski Özel Asistanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

ADRİENNE A. HARRİS 2024 Konuşma Başlıkları ADRİENNE A. HARRİS 2024 Konuşma Başlıkları

  • Fintech Yetı̇şkı̇nleşı̇yor: Ergenlı̇k Çağında Bı̇r Endüstrı̇
  • Finansal Sağlık
  • Kadınların Gücü

Adrienne A. Harris Kimdir?

Adrienne A. Harris, Michigan Üniversitesi'nde Uygulama Profesörü ve aynı zamanda Gates Vakfı Finans, Hukuk ve Politika Merkezi'nde Kıdemli Araştırma Görevlisidir. Bursiyerliği Geleceğin Merkez Bankası çalışmalarına odaklanmaktadır. Adrienne ayrıca fintech şirketlerine, yerleşik finans kurumlarına ve büyük risk sermayesi şirketlerine danışmanlık yapmaktadır.

Adrienne son olarak, şu anda Danışmanlığını yaptığı San Francisco merkezli bir sigorta teknolojisi start-up'ının İşletme Direktörü ve Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmıştır. Şirkete kurucu yönetici olarak katılmış ve bu alandaki en büyük altıncı şirketi satın alan ekibin bir parçası olarak şirketinin değerini yirmi ay içinde 10 kattan fazla artırmıştır.

Adrienne halen Finansal Sağlık Ağı (eski adıyla CFSI) Yönetim Kurulu'nda, Singapur Para Otoritesi Uluslararası Teknoloji Danışma Paneli'nde (ITAP), Banka Direktörü FinXTech Danışma Kurulu'nda, Village Global Ağ Lideri olarak, NYU Stern School of Business'ın Fubon Teknoloji, İş ve İnovasyon Merkezi Fintech Danışma Kurulu'nda ve Dış İlişkiler Konseyi Dönem Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Adrienne, Obama'nın Beyaz Saray'daki Ulusal Ekonomi Konseyi'nde Başkan Obama'nın Ekonomi Politikası Özel Asistanı olarak görev yapmış ve portföyünde finansal reform, finansal teknoloji, siber güvenlik, tüketicinin korunması ve konut finansmanı reformu yer almıştır. Adrienne, Beyaz Saray'da hem Kurumlar Arası Fintech Çalışma Grubu'na hem de Yönetimin Dağıtılmış Defter Teknolojisi Görev Gücü'ne başkanlık ederek Yönetimin fintech stratejisinin geliştirilmesine öncülük etti. Beyaz Saray'a, Sekreter Yardımcısı Kıdemli Danışmanı olarak görev yaptığı ABD Hazine Bakanlığı'ndan geldi.

Washington, D.C.'ye gelmeden önce Adrienne, New York'taki Sullivan & Cromwell LLP'de ortak olarak çalışmış ve burada karmaşık düzenleyici işlemlerde ve birleşme ve satın alma işlemlerinde finansal kurumları temsil etmiştir. Adrienne, firmadayken çok sayıda yerel, eyalet ve ulusal siyasi kampanya ve geçiş sürecinde danışman olarak görev aldı. 2007-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi'nde Sayın Stephen C. Robinson'un Adli Katipliğini yapmıştır. Robinson'ın yanında çalışmıştır.

Adrienne, New York Üniversitesi Stern İşletme Fakültesi'nden Ekonomi ve Yönetim alanlarında uzmanlaşarak yüksek lisans derecesini, Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Columbia Law Review üyesi olarak J.D. derecesini ve Georgetown Üniversitesi'nden John Carroll Scholar olarak onur derecesiyle mezun olmuştur.

Adrienne A. Harris Hakkında Görüşler

Adrienne H. Harris Konuşma Başlıkları (Özet):

Fintech Yetı̇şkı̇nleşı̇yor: Ergenlı̇k Çağında Bı̇r Endüstrı̇

FinTech popüler bir terim ve daha da popüler bir sektör haline geldi. Sadece ABD'de 2018'in ilk yarısında, 2017'nin tamamında 38,1 milyar dolar olan fintech yatırımları 875 anlaşmayla 57,9 milyar dolara yükseldi. Benzer eğilimler Asya ve Avrupa'da da görülmekte olup, bu bölgelerde devlet ve özel sektör bu alana önemli yatırımlar yapmaktadır. Bu süre zarfında ortaya çıkan inovasyon türleri, yatırımcı kitlesi ve yerleşik şirketler ile düzenleyicilerin tepkileri önemli ölçüde değişti.

Bu değişiklikler tesadüf değil ve fintech ve finansal hizmetler için son olmaktan çok uzak. Bu değişiklikleri tetikleyen nedir? Ufukta sırada ne var? Ve bunlar sektörünüzü, piyasalarınızı ve tüketicilerinizi nasıl etkileyecek?

Finansal Sağlık

Amerikalıların yüzde 17'si mali açıdan kırılgan durumda ve yüzde 55'i bununla başa çıkmaya çalışıyor. Bu da sadece yüzde 28'inin mali açıdan sağlıklı olduğu anlamına geliyor. Amerikalıların neredeyse yarısı kazandıklarından daha fazla ya da eşit harcama yapıyor ve üç aylık yaşam giderlerini karşılayacak kadar paraları yok. Amerikalıların neredeyse üçte birinin yönetebileceğinden daha fazla borcu var. Ve tüm bunlar dünyanın en müreffeh ülkesinde yaşanıyor.

Finansal kırılganlığın yoksul olmakla ya da kişinin finansal seçimlerinde sorumsuz davranmasıyla ilgili olduğunu düşünmek kolaydır, ancak bu rakamlar farklı bir hikaye anlatıyor. Kişisel mali durumları yönetmek neden bu kadar zor? Sorumlu finansal tercihler yaptığımızda bile neden hala yetersiz kalıyoruz? Hepimizin her gün yaptığı basit finansal tercihler neden bu kadar göz korkutucu ve anlaşılması zor? Ve finansal hizmetler ve fintech yardımcı olmak için ne yapabilir?

Kadınların Gücü

TimesUp, #MeToo ve The Women's March çağında, kadınlar oyunu değiştiriyor - işte, evde ve genel olarak toplumda. Ancak bu, toplumun kadın eşitliği ile ilk boğuşması değil, peki bu zamanı farklı kılan şey nedir? Bu dinamikleri anlamak işletmeniz için neden bir rekabet avantajıdır? Bu rekabet avantajını yakalamak için ne yapabilirsiniz?

ADRİENNE A. HARRİS kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan

Adrienne A. Harris referansları

JENNIFER TESCHER

CFSI BAŞKANI VE CEO'SU

Adrienne, teknolojinin geleceğin finansal hizmetler sektörünü şekillendirme, ekonomiyi ve toplumu etkileme gücü konusunda tutkulu. Fintech, devlet ve hukuk alanlarındaki deneyimlerinin birleşimi onu yenilikçi düşüncenin öncüsü haline getiriyor. Kendisi tam bir paket.

KAREN L. WEBSTER

PYMNTS.COM & WHAT'S NEXT MEDYA & ANALİTİK CEO'SU

Düzenlediğimiz CEO zirveleri için düşünceli ve son derece ilgi çekici bir konuşmacıya ihtiyaç duyduğumda Adrienne'e başvurmaktan asla çekinmiyorum. Bakış açıları benzersiz, sunumu ise özgün ve güçlü. Her zaman en yüksek puan alan konuşmacılarımızdan biri oluyor - dinleyicilerimizin seçici yapısı göz önüne alındığında gerçekten de büyük bir övgü.

ALASTAIR LUKIES CBE,

İNGİLTERE BAŞBAKANININ İŞ DÜNYASI ELÇİSİ, FINTECH

Adrienne inanılmaz derecede ilgi çekici bir konuşmacı ve konuya olan tutkusu bulaşıcı. Adrienne'in derin bir profesyonel uzmanlığı var ve bu kendini gösteriyor. İnovasyon ve düzenleme konularında benzersiz bir bakış açısı sunmak için hem Beyaz Saray'ın kalbinde hem de şimdi teknoloji sektöründe geçirdiği zamandan yararlanıyor ve dünyanın birçok yerindeki endüstri liderlerini etkiledi. Adrienne özellikle hırslı ve gelecek vadeden tüm iş kadınlarına hayallerinin peşinden hiç tereddüt etmeden gitmeleri konusunda ilham verecektir.

BATIA WIESENFELD

BÖLÜM BAŞKANI İŞLETME FAKÜLTESİ, NYU

Adrienne, Stern School of Business'ta farklı kitlelere hitap etti ve çok az kişinin yapabildiğini yaptı! Onlarca yıllık deneyime ve teknik bilgiye sahip üst düzey yöneticilerden birinci sınıf lisans öğrencilerine kadar çeşitli dinleyicilerle etkileşim kurdu, her durumda dinleyicilerle oldukları yerde buluştu ve aynı zamanda olağanüstü içgörü sağladı. Kendisi çok yönlüdür, 600 kişilik grupların dikkatini 15 kişilik gruplar kadar kolaylıkla çekebilmektedir.

Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.