INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CLAİRE HARPER

Claire Harper Pazarlama, Markalaşma ve İşletme Uzmanı | NED | Danışman | Mentor | Açılış Konuşmacısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

CLAİRE HARPER 2024 Konuşma Başlıkları CLAİRE HARPER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Pazarlama ve Markalaşma: Yeni ve Sadık Müşterilerin Kalplerini Ve Zihinlerini Yakalamada Başarılı Olmak İçin Gerekli Araçlara İlişkin Bir İçgörü
  • İdeal Müşteri: Markanızın Sürekli Değişen Perakende Ve Dijital Pazarda Müşteri Stratejisini Uyarlamaya Ve Geliştirmeye Devam Etmesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?
  • İş Dünyasında Kadınlar: Statükoya Nasıl Meydan Okunur Ve İş Dünyasında Ve Perakendede Erkek Egemen Dünyanın Artık Bir Gerçeklik Olmadığı Nasıl Kanıtlanır?
  • Değişim Yönetimi ve Liderlik: Neden Önden Liderlik Etmek, Değişimi Kucaklamak, Yetenekleri Geliştirmek Ve Çalışma Arkadaşlarını Güçlendirmek Yüksek Motivasyonlu, Pozitif Ve Enerjik Bir Ekiple Başarıya Ulaşmak İçin İyi Bir Reçetedir.
  • Başarılı Start-Up'lar: Kendi İşinizi Yaratmanın Ve Kurmanın İnişli Çıkışlı Yolculuğuyla Nasıl Başa Çıkacağınız Ve Size İlham Veren Ve Sınırları Zorlamanıza Yardımcı Olan Zorluklardan Nasıl Yararlanacağınız.
  • Sporda Kadınlar: Kadın Sporlarının Profili Nasıl Yükseltilir Ve Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Neden Bu Kadar Önemlidir.

Claire Harper Kimdir?

Claire Harper perakende, dijital, pazarlama, değişim yönetimi, markalaşma ve girişim konularında uzmandır. Argos, Ocado, Sainsbury's ve Mamas and Papas gibi İngiltere'nin önde gelen markalarında çalışmış ve kendi ödüllü en iyi İngiliz çocuk giyim markası India Coco'yu yönetmiş olan Claire, İngiltere'nin en zorlu iş liderlerinden biridir. Kıdemli kurumsal liderlikten iş girişimciliğine ve aranan danışmanlığa uzanan yolculuğu ilham verici ve iş dünyasının tam kalbinde çalışarak edindiği mesajlarla dolu. Etkili ve ilerici markalarda inovasyon ve kültürel değişim uygulama konusunda uzman olan Claire'in perakende pazarına ilk girişi, Argos'un düşmanca bir devralmaya karıştığı sırada gerçekleşti. Zor durumdaki bir markayı yeniden keşfetmenin zorluğuyla, insan yönetimi, müşteriyi anlama ve yenilikçi çok kanallı teknolojik değişim konularında dik bir öğrenme eğrisiyle karşılaştı. Bu deneyim, perakende markalarını bir üst seviyeye taşıma tutkusunu tetikledi. 26 yaşındayken Claire, Ocado'ya ilk Müşteri Edinme ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak katıldı. Ancak kısa süre sonra Pazarlama Müdürlüğüne terfi etti ve market alışverişinde vizyoner bir devrime öncülük ederek pazarda yepyeni bir müşteri merkezli alan yaratmak için deneyimi tersine çevirdi. 30 yaşına geldiğinde Claire, Sainsbury's'e katılmak üzere işe alındı. Yeni CEO Justin King'in Online Pazarlama Müdürü olarak, 'Sainsbury's'i Yeniden Harika Yapma' göreviyle görevlendirilen yeni üst düzey liderlik ekibinin bir parçasıydı. İş planlarını (sürekli değişen perakende pazarını yansıtacak şekilde) uyarlama konusundaki yetkinliğinden, temellere geri dönme ihtiyacını takdir etmesinden ve müşteri anlayışından yararlanan Claire, Sainsbury'nin çok kanallı deneyimini başlattı ve müşteri iletişimiyle markayı güçlendirdi.Sainsbury'nin haritaya geri dönmesine yardımcı olan Claire, toptan satıştan perakende pazarına geçen bir aile şirketi olan Yorkshire merkezli Mamas and Papas'ın ilk kadın yönetim kurulu yöneticisi oldu. Markanın Birleşik Krallık'taki ve yurtdışındaki varlığını geliştirmek ve büyütmekle görevlendirilen Claire, olumlu bir kültürün oluşturulmasına ve güçlendirilmesine yardımcı oldu ve işletmenin müşteriyi en derin düzeyde anlamaya öncelik vermesini sağladı.

2011 yılında, kız kardeşi Coco ile birlikte işletmeye isim ve ilham kaynağı olan ikinci çocuğu India'nın doğumunun ardından Claire, engin perakende ve ticari deneyimini girişimci ruhu, kararlılığı ve direnciyle birleştirerek IndiaCoco'yu kurmaya ve birkaç yıl boyunca başarıyla yönetmeye karar verdi. Claire kısa bir süre önce Blue Diamond Garden Centres için üç yıl boyunca yüksek profilli İcracı Olmayan Direktörlük görevini tamamlamıştır. Zorlu bir perakende ortamında çok iyi performans göstermeye devam eden sağlam bir 'müşteri odaklı' iş modeli Claire ayrıca London Pulse Netball Club için tüm ticari ve pazarlama faaliyetlerine liderlik etmektedir. London Pulse şu anda beşinci sezonuna yaklaşıyor ve Netball Super League Championship'in yükselen yıldızları arasında yer alıyor. CEO ve England Netball için çalışan Claire, perakende ve ticari becerilerini, yeni sponsorlar ve ortaklar edinmek, sporun büyümesini desteklemek ve profesyonelleşmeyi hızlandırmak için ticari geliri artırmak açısından kulübün büyümesine gerçekten yardımcı olmak için kullanıyor. London Pulse şu anda Netball Süper Ligi'nde amiral gemisi bir franchise olarak sağlam bir şekilde kurulmuştur. Claire'in tutkusu ve enerjisi, açılış konuşmalarının bir özelliğidir. Perakende piyasası hakkındaki engin bilgisi ve iş büyümesi ve değişimi konusundaki anlayışına ek olarak, bilgeliğini, know-how'ını ve stratejilerini aktarmak için iyi bir konuma sahiptir.

CLAİRE HARPER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.