INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DAVID L. ROSE

DAVID L. ROSE Ödüllü Girişimci, Yazar, MIT Araştırmacısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DAVID L. ROSE 2024 Konuşma Başlıkları DAVID L. ROSE 2024 Konuşma Başlıkları

  • Geleceğin Akıllı Şehirleri
  • Yapay Zekanın Gözü: İnsan ve Bilgisayar Görüşünde Devrim

Konuşmacı Profili

David Rose, ödüllü bir girişimci, yayınlanmış bir yazar, uluslararası bir konuşmacı ve teknolojiyi günlük yaşamın dokusu içinde eritmeyi misyon edinmiş bir MIT araştırmacısıdır.

David, düzeltici lenslere ihtiyaç duyan milyarlarca insan için görme testlerini daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek için yeniden keşfettiği Warby Parker'da Görme Teknolojisi Başkan Yardımcısıdır. Rose, Warby Parker'dan önce yapay zeka, sağlık hizmetleri, tüketici elektroniği ve oyuncak alanlarında beş kez girişimcilik yapmıştır. Bilgisayar-görüş öncüsü Ditto Labs'ın CEO'su ve şu anda CVS, Walgreens ve Express Scripts tarafından dağıtılan ilaç ambalajlarını yeniden icat eden kablosuz sağlık şirketi Vitality'nin kurucusuydu. David ayrıca lambalar, aynalar ve şemsiyeler gibi nesnelere internet bilgilerini yerleştiren Ambient Devices'ı kurdu.

Popüler kitabı Enchanted Objects: Design, Human Desire, and the Internet of Things adlı popüler kitabı, nesnelerin internetinin geleceğine ve bu teknolojilerin yaşam ve çalışma biçimlerimizi nasıl etkileyeceğine odaklanmaktadır. Aynı zamanda MIT Media Lab'de öğretim görevlisidir ve Tangible Media ve City Science gruplarıyla birlikte çalışmıştır. David'in fotoğraf paylaşımı, interaktif TV, ortam bilgisi ekranları ve tıbbi cihazlar için patentleri bulunmaktadır. Çalışmaları MoMA'da sergilenmiş, The New York Times, WIRED ve The Economist'te haber olmuş ve The Colbert Report'ta parodisi yapılmıştır.

David'in evi, New York Times'ın "Nesnelerin İnterneti" adlı videosunda yer aldı ve burada sıradan nesnelere sihrin nasıl dahil edilebileceğine dair bazı örnekler paylaştı: harekete tepki veren bir Google Earth sehpası, oturma odasındaki Skype dolabı ve bir aile üyesi eve doğru yola çıktığında çalan Bayan Weasley'nin tıklamasını anımsatan bir kapı zili.

David'in çalışmaları önemli medya kuruluşlarında da yer aldı.

DAVID L. ROSE kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.