INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DOÇ. DR. DİCLE YURDAKUL

DOÇ. DR. DİCLE YURDAKUL Davranış Bilimleri ve Teknoloji Araştırmacısı, Akademisyen, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DOÇ. DR. DİCLE YURDAKUL 2024 Konuşma Başlıkları DOÇ. DR. DİCLE YURDAKUL 2024 Konuşma Başlıkları

 • Postmodern Tüketiciyi Anlamak
 • Modern İnsan Mitinin Çöküşü: Rasyonalite & Dualite
 • Öngörülemeyenler: İrrasyonel Tüketici Davranışı ve İçgörü
 • Davranışsal Ekonomi
 • Etki Yatırımları ve Yeni Nesil Sürdürülebilirlik
 • Başka Bir Dünya Mümkün: Derin Teknoloji ve Sürdürülebilirlik
 • Sürdürülebilirlik Çabalarında Kazan-Kazan: Kapsayıcı İş Modelleri
 • Yeşil Mutabakat ve Türkiye İş Dünyası Üzerindeki Etkileri
 • Teknolojik Dönüşüm: İşin ve Mesleklerin Geleceği
 • Yeni Dünya & Yeni Piyasalar: Blockchain Devrimi
 • Ütopya & Distopya: Teknoloji Trendleri ve Toplumsal Dönüşüm
 • Teknoloji Tabanlı Eksen Kayması – Makro Trendler

Doç. Dr. Dicle Yurdakul Kimdir?

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve University of Texas’ta tüketici davranışları alanında yürüttüğü doktora çalışmalarını 2013 yılında tamamlamıştır. Ardından Koç Üniversitesi’nde iki yıl süre ile post-doc çalışmalarını yürütmüş, deneysel tüketici araştırmaları alanında eğitimler almış ve araştırmalar yapmıştır. 2020 yılında Pazarlama alanında doçentlik unvanını almıştır. Akademik kariyeri süresince İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ecole de Management de Normandie (Fransa), University of Texas (ABD), University of Rhode Island (ABD), Altınbaş Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi gibi pek çok farklı üniversitede tüketici davranışları, pazarlama araştırmaları, pazarlama matematiği, dijital pazarlama, kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal girişimcilik ve teknoloji ve inovasyon yönetimi alanlarında dersler vermiş, projeler yürütmüş ve araştırma ekiplerinde yer almıştır. Davranış bilimleri alanında, Tüketici Davranışları üzerine gerçekleştirdiği akademik çalışmalar Marketing Theory, European Journal of Marketing ve Journal of Macromarketing gibi pazarlama alanının önde gelen dergilerinde yayımlanmıştır.

2014 yılından bu yana UNDP IICPSD (Istanbul International Center for Private Sector in Development) bünyesinde yürütülen sürdürülebilirlik ve kapsayıcı iş modelleri projelerinde danışmanlık ve proje yürütücülüğü görevlerini üstlenmektedir. Türkiye, Brezilya ve Filipinler’de UNDP ülke ofisleri, hükümetler ve özel sektör iş birliğinde gerçekleştirilen üç uluslararası projede proje yürütücülüğü görevlerini ifa etmiş, UNDP IICPSD tarafından gerçekleştirilen pek çok projede danışman ve eğitimci rollerinde görev almış ve almaktadır. T.C. Dış İşleri Bakanlığı ve UNDP Türkiye ülke ofisinin girişimleriyle kurulan ve Türkiye'nin ilk ve tek etki girişimciliği hızlandırıcısı olan “SDG Impact Accelerator”da girişimcilik ekosistemleri üzerine çalışan Systems Lab ekibinde danışman olarak yer almıştır.

Sivil toplum alanında da çalışmalar yürütmekte olan Doç. Dr. Dicle Yurdakul, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği 2021-2024 dönemi Yönetim Kurulu üyesidir. Türkiye Bilişim Vakfı başta olmak üzere teknoloji ve sürdürülebilirlik konularıyla ilişkili pek çok sivil toplum kuruluşunda araştırmalar ve projeler yürütmekte ve eğitimler vermektedir. Haftalık olarak PolitikYol’da teknoloji alanında köşe yazıları, Fortune ve Harvard Business Review gibi süreli yayınlarda ve çeşitli bloglarda tüketici davranışları, sürdürülebilirlik ve teknolojik dönüşüm konularında makaleler yazmaktadır.

2018 yılında pazarlama, sürdürülebilirlik ve teknolojik dönüşüm alanlarında eğitim, araştırma ve raporlama faaliyetleri yürütmekte olan WE.Q. Consulting’i kurmuştur ve halen şirketin yönetici ortağı olarak görev yapmaktadır. WE.Q. bünyesinde, Microsoft, Google ve Facebook gibi küresel teknoloji devlerinin de aralarında yer aldığı şirketlerle, teknoloji girişimciliği, sürdürülebilir teknolojiler ve teknolojik dönüşüm alanlarında projeler gerçekleştirmektedir.

DOÇ. DR. DİCLE YURDAKUL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.