INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. BARIŞ DOĞRU

Dr. Barış Doğru iklimhaber.org ve ekoIQ Genel Yayın Yönetmeni

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. BARIŞ DOĞRU 2024 Konuşma Başlıkları DR. BARIŞ DOĞRU 2024 Konuşma Başlıkları

  • Sürdürülebilirlik İletişimi; İletişimde Devrim
  • Sürdürülebilirliğin Neresindeyiz?
  • Sürdürülebilirliğin Hikayesi: Nereden Başladı, Nereye Gidiyor?
  • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Neyi Amaçlıyor?
  • İşte Bu Her Şeyi Değiştirir: İklim Krizi
  • İklim Krizinin Neresindeyiz?
  • İklim Krizinin Hikayesi! Nasıl Başladı, Nereye Gidiyor?
  • İklim Krizinde Güncel Durum
  • 1.5 Derece, Neyin Sınırı? İklim Değişikliğinin Güncelliği
  • İklim Krizi için Geç mi Kaldık? Kurtuluşun Yolu…

Dr. Barış Doğru Kimdir? 

Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü 1995 yılında bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji ve Genel Metodoloji alanında yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde Sürdürülebilirlik İletişimi üzerine doktora çalışmasını 2023 yılında tamamladı.

1995 yılında profesyonel iş yaşamına THY’nin yayın organı SKYLIFE’ta başladı. Farklı ajans ve kurumlarda editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. 50’nin üzerinde farklı sektör ve alandan derginin yayıncılığını üstlendi. 2000 yılında Türkiye’nin ilk trekking belgeseli Likya Yolu’nun yönetmenliğini yaptı. Likya Yolu rehber kitabı, Okuyanus Yayınevi’nden yayınladı. Umudu Yeşertenler - Ekoloji Söyleşileri kitabı EKOIQ Kitaplığınca basılan Barış Doğru’nun çocuk gelişimi ve siyaset tarihi üzerine dört çeviri çalışması da bulunuyor. Sürdürülebilir Kalkınma Derneği SKD adına hazırlanan ve alanında tek kaynak olan “100 Maddede Sürdürülebilirlik Rehberi”nin de yayın yönetmenliğini yaptı.

Sürdürülebilirlik iletişimi ve yönetimi alanında faaliyet gösteren EKOLOGOS’un kurucusu da olan Barış Doğru, 10 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin ilk sürdürülebilirlik odaklı, yeşil iş ve yaşam dergisi ekoIQ’nun yayın yönetmenliğine ve danışmanlık çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca 2018’den beri, iklim politikası, iklim ekonomisi ve iklim bilimi odaklı iklimhaber.org isimli internet portalının yayın yönetmenliğini de yapıyor. Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği eğitimleri veriyor.

DR. BARIŞ DOĞRU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.