INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. BURAK ONUR ERDEM

Dr. Burak Onur Erdem Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu Daimi Şefi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

DR. BURAK ONUR ERDEM 2024 Konuşma Başlıkları DR. BURAK ONUR ERDEM 2024 Konuşma Başlıkları

  • Müzikte Şeflik ve Liderlik İlişkisi
  • Koro'dan İş Hayatına Takım Yönetimi
  • Koro'dan İş Hayatına (Provalardan Örneklerle) Ekip Verimliliği

Burak Onur Erdem Kimdir?

Dr. Burak Onur Erdem, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu daimi şefidir. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler bölümünden Rektörlük Ödülü ile mezun oldu. İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde müzik teorisi yüksek lisansını ve şeflik doktorasını bitirdi. Ardından Graz Sanat Üniversitesi’nde Prof. Johannes Prinz’in öğrencisi olarak koro şefliği alanında post-doktora diploması aldı.
Eğitim hayatı boyunca çalıştığı isimler arasında Michael Ellison (form & müzik teorisi), Adam Roberts (ileri armoni), Paul Whitehead (rönesans & barok stili), Lynn Trepel Çağlar (şan) yer almaktadır. Uluslararası ustalık sınıflarında Johannes Prinz, Maria Guinand, Anders Eby, Volker Hempfling, Denes Szabo, Michael Gohl, Georg Grün gibi isimlerle çalışmıştır.
2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Korolar Festivali’ni (KoroFest) başlattı, 2012 yılında Koro Kültürü Derneği’ni kurdu, 2015 yılında Avrupa Korolar Federasyonu yönetim kuruluna seçildi ve 2018 yılında Avrupa temsilcisi olarak Uluslararası Koro Müziği Federasyonu yönetim kuruluna atandı, Europa Cantat Tallinn ve Ljubljana Festivalleri müzik komisyonu üyeliği ve Leading Voices Utrecht Festivali müzik komisyonu başkanlığını yaptı.
Alman Lisesi yıllarında Jugend Musiziert yarışmalarında gitar ve şan dallarında ödüller aldı. Üniversite yıllarından itibaren koroları ile Türkiye başta olmak üzere Portekiz, İtalya, Hollanda, Almanya, Estonya, Macaristan, Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerde konserler verdi. Kurucusu olduğu Rezonans ile Cork, Arezzo, Varna, Marktoberdorf gibi Avrupa’nın en prestijli yarışmalarında ödüller kazandı. İtalyan Ulusal Koro Şefliği Yarışması, Arezzo Uluslararası Koro Yarışması, Alman Ulusal Koro Yarışması ve Japonya Ulusal Koro Yarışması’na jüri olarak davet edildi. Bahçeşehir Üniversitesi Koro Okulu’nun kurucusu oldu, Türkiye ve Avrupa’nın farklı şehirlerinde koro şefliği çalıştaylarında eğitimler verdi.
Devlet Çoksesli Korosu ile 2013 yılından beri Türkiye ve Avrupa’da sayısız konser verdi, 2016 yılında Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı’nın kurucularından oldu, Türk bestecilerinin a capella prömiyerlerini gerçekleştirdi, Avrupalı bestecilerin Türkçe eserler yazması için girişimde bulunup kayıtlarını yaptı ve koro ile 2019 yılında TENSO (Avrupa Profesyonel Korolar Birliği) üyelerinden biri olarak kabul edildi.
2023 İstanbul Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nun festival direktörlüğünü yaptı. Halen Avrupa Koro Federasyonu ve Uluslararası Koro Federasyonu Başkan Yrd. görevlerini sürdürmektedir.

DR. BURAK ONUR ERDEM kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.