INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. CHRIS KUTARNA

DR. CHRIS KUTARNA Yazar, Konuşmacı, Kolaylaştırıcı, Haritacı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. CHRIS KUTARNA 2024 Konuşma Başlıkları DR. CHRIS KUTARNA 2024 Konuşma Başlıkları

  • "İkinci Rönesans'ta Liderlik"
  • AI: Tarih, Hype, Histeri ve Umut"
  • "Gelecek Nasıl Görülür?"
  • Keşif Çağımız ve Bu Çağda Nasıl Yol Alınır?
  • "Yapay Zeka Fırtınasında Gezinmek"
  • "İkinci Rönesans'ta Ticaret"

Konuşmacı Profili

Hızla kontrolden çıkan bir dünyada, Dr. Chris Kutarna tek başına bir denge ve netlik noktasıdır. Chris, son yıllarda bize çok kötü hizmet eden modası geçmiş zihinsel haritaları -Brexit'in imkansız olduğunu, Trump'ın seçilemez olduğunu, küreselleşmenin geri döndürülemez olduğunu, Çin'in demokratikleşmesinin kaçınılmaz olduğunu, gerçeklerin tartışılmaz olduğunu düşünmemize neden olan haritaları- yırtıp atıyor.

Chris yeni bir harita çiziyor - şu anda içinde bulunduğumuz yeni dünyayı tanımlayan bir harita - böylece siz, kuruluşunuz, mesleğiniz veya endüstriniz veya ülkeniz, insanlığın ikinci bir Rönesans yolculuğuna kaptanlık edebilirsiniz.

Chris Kutarna, Age of Discovery kitabının ortak yazarıdır: Bloomsbury ve St Martin's Press tarafından sekiz dilde yayınlanan, çok satan, uluslararası beğeni toplayan bir kitap olan İkinci Rönesansımızın Fırtınalarında Gezinmek'in ortak yazarıdır. Diğer öngörülerinin yanı sıra Brexit'i ve Donald Trump'ın seçilmesini doğru tahmin eden Dr. Chris Kutarna, insan davranışının tarihsel kalıplarının günümüz hareketlerine uygulanabileceği "tarihin kafiyeli" olduğuna işaret ediyor. Düşüncelerini açıklamak için haritaları bir metafor olarak kullanıyor ve "dünyaya güncellenmiş bir mercekle bakarak" geleceğimizi şekillendirmek için toplumsal haritalarımızı yenilememiz gerektiğini söylüyor.

2018'in sonlarında Chris, toplumu ve iş dünyasını yeni dünyaya yönlendiren yol göstericileri bulmak, onlarla bağlantı kurmak, onları desteklemek ve onlara meydan okumak için küresel bir yolculuk olan Renaissance Expedition'ı başlattı. Kâr amacı gütmeyen Expedition, dünyanın dört bir yanında yalnızca davetlilerin katılabildiği "ana kamplar" düzenliyor. Kuzey Amerika'da düzenlenen ilki, Nobel Ödüllüleri, ödüllü sanatçı ve şarkıcıları, milyarderleri, dezavantajlı gençleri ve diğer liderleri kendi paradigmalarını sarsmak ve birlikte yeni haritalar yapmak üzere bir araya getirdi.

Chris, Oxford Saïd Business School'daki üç amiral gemisi Yönetici Eğitimi programından ikisinin (Oxford Stratejik Liderlik Programı ve Oxford İleri Yönetim ve Liderlik Programı) baş sunumcusudur. (Oxford'un amiral gemisi programları şu anda Financial Times tarafından dünyada 2. sırada yer almaktadır).

Chris'in aylık makaleleri (www.kutarna.net adresinde yayınlanmaktadır) binlerce üst düzey yönetici, gazeteci, akademisyen, politika yapıcı ve iş lideri tarafından okunmaktadır.

İki kez Genel Vali Madalyası, Commonwealth Bursiyeri ve Oxford Üniversitesi Oxford Martin Okulu Üyesi olmuştur. Chris, BCG'ye Yeni Zelanda, Avustralya ve Çin'de danışmanlık yapmıştır. Chris, Oxford Üniversitesi'nden Çin Siyaseti alanında doktora derecesine sahiptir, Pekin'de bir iş kurmuştur ve Mandarin dilini konuşmaktadır.

DR. CHRIS KUTARNA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.