INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. ZİYA SELÇUK

Dr. Ziya Selçuk Önce Öğretmen Vakfı Başkanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. ZİYA SELÇUK 2024 Konuşma Başlıkları DR. ZİYA SELÇUK 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yaşamın Diyalektiği
  • Ol’mak ve Öğretmen Olmak
  • Yöneticilikte Öz Yönetim
  • Mizaç ve Epigenetik
  • Kırk Kere Söyledim
  • Ol’mak ve Ebeveyn Olmak
  • Sınıf Yönetimi
  • Gelecekte Eğitim ve Şimdi

Dr. Ziya Selçuk Kimdir? 

1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Lisesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nden Eğitimde Psikolojik Hizmetler ve Psikolojik Danışma-Rehberlik alanlarında lisans-yüksek lisans, Hacettepe Üniversitesi’nden doktora derecelerini aldı.

MEB’de engelli çocuklara yönelik olarak iki yıl rehber öğretmenlik yaptı. Daha sonra yükseköğretim kurumlarında 23 yıl öğretim üyeliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

2003-2006 yılları arasında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevini yürüterek ekibiyle birlikte 2004 müfredat dönüşümü çalışmasını gerçekleştirdi. Çeşitli üniversitelerde mütevelli heyet başkan yardımcılığı ve üyeliği, eğitim siyasetine ilişkin sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve üyelik, TUBİTAK-SOBAG Yürütme Kurulu üyeliği, Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığı, PDR Derneği Yöneticiliği, köşe yazarlığı, uluslararası kuruluşlarda proje uzmanlığı gibi görevlerde bulundu.

Bazı yükseköğretim ve K-12 kuruluşlarının kuruluş ve tasarım çalışmalarında fiilen görev yaptı. Bunun yanı sıra Türk Zekâ Vakfı yönetim kurulu üyeliği, akademik dergi editörlüğü, ve benzeri çok sayıda görevlerde bulundu.

Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, öğrenme, ebeveynlik ve mizaç konularında kitapları ve yüzden fazla makalesi bulunuyor. 2018-2021 yılları arasında üç yıl Milli Eğitim Bakanı olarak görev yaptı.

Meslek yaşamı boyunca sadece çocuk ve çocukluğu merkeze alan Dr. Selçuk halen Önce Öğretmen Vakfı başkanlığını yürütmekte olup araştırma, kitap ve sosyal sorumluluk çalışmalarına devam etmektedir.

DR. ZİYA SELÇUK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.