INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

FULYA AKBUGA

Fulya Akbuga Program Sunucusu, MC

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Fulya Akbuğa Kimdir?

Fulya Akbuğa, ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Hürriyet Gazetesi ve Kent TV’de muhabir olarak staj yaptı. Yüksek lisansını ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.

Profesyonel yayıncılık hayatına 1996 yılında Capital Radio’da DJ olarak başladı. Radyo ODTÜ’de Program Direktörlüğü görevini yürüttü, “Ofis Kaçkını” programını hazırlayıp sundu.

Televizyonculuk kariyeri ise; 2002 yılında TRT’de yayınlanan “Ezgi Günü” programıyla başladı. TRT 2’de “Üniversitem”, TRT1 kanalında “Yarışalım Eğlenelim” programlarının sunuculuğunu üstlendi.

2004-2005 yıllarında Kanal B televizyonunda haber spikeri ve program sunucusu olarak görev yaptı. Burada Jülide Gülizar, Gülgûn Feyman, Rahmi Aygün gibi duayen isimlerden dersler aldı.

2005 yılında Radyo Odtü’ye dönen Akbuğa, burada Eğitim Koordinatörlüğü ve Program Yapımcılığı görevlerini yürüttü; DJ’lik, Radyoculuk ve Güzel Konuşma alanlarında workshoplar düzenledi.

2009 yılında TRT Türk'ün ilk yayın ekibinde, “Haberdar” programının sunucu ve editörlerinden biri olarak yerini aldı. Aynı yıl TRT Ankara Radyosu’nda yayınlanan sohbet programı “Şehrin Nabzı”nı hazırlayıp sundu.

2010-2013 yılları arasında TRT Avaz'da hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan “Stüdyo Avaz” programının sunuculuğunu yaptı. Program Yaz dönemlerinde “Yaz Sohbetleri” adıyla devam etti.

Akbuğa, 2011-2012 yıllarında ODTÜ Medya Ödülleri’nde “En İyi DJ” ödülünü kazandı.

2014-2015 yıllarında TRT Spor kanalında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan “Spora Dair” ve “Sporun Merkezi” programlarının sunuculuğunu üstlendi.

Çoğu canlı yayın olan ve eş zamanlı olarak yürüttüğü radyo ve televizyon programlarında bilim, siyaset, sanat ve spor dünyasından yüzlerce ismi ağırladı. İletişim Fakültesi öğrencileri için “Radyo ve Televizyonda Konuşma Teknikleri” ,“Radyoculuk” gibi alanlarda iletişim eğitimleri hazırladı.

2016-2017 yıllarında TRT Radyo Haber’de “Dışa Bakış” adlı haber programının sunuculuğunu gerçekleştirdi.

2019 yılında TRT Türk kanalında yurtdışında yaşayan vatandaşlara yönelik olarak hazırlanan “Ne Yapmalı?” adlı televizyon programının sunuculuğunu üstlendi.

2021 yılında TRT Avaz kanalında yayınlanan “Sağlıklı Günler” programını sundu.

Başta Ankara Üniversitesi, Türk Eğitim Derneği, ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi, İŞKUR olmak üzere, pek çok kurum, kuruluş ve organizasyonda “güzel konuşma” ve “yayıncılık” eğitimleri verdi.

Akbuğa, 2018 yılından bu yana Öğretim Görevlisi unvanıyla Ankara Üniversitesi’nde görev yapmakta, Üniversitenin protokol sunumları ve basın-halkla ilişkiler faaliyetleri dışında, doktora çalışmalarına da Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde devam etmektedir.

Ulusal ve uluslararası pek çok organizasyonda MC olarak görev yapan Akbuğa'nın "Konuşmaktan Korkmuyorum" adlı bir de kitabı bulunmaktadır.  

FULYA AKBUGA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.