INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GÖZDE BERBER ÖZBALABAN

Gözde Berber Özbalaban Konuşmacı, Küratör, Gelişim Danışmanı, Co-Active Koç
IODA-Uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu Kurucu Başkanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

GÖZDE BERBER ÖZBALABAN 2024 Konuşma Başlıkları GÖZDE BERBER ÖZBALABAN 2024 Konuşma Başlıkları

 • Fit Liderlik- Gestalt, Jung ve Varoluşçuluktan Yeni Nesil Liderliğe Bakış
 • Atlet Zihninde Yaşamak
 • Ironman Gibi Yönetmek- Dayanıklılık Sporları Bize Ne Hatırlatır?
 • Yeni Dünyanın Lideri
 • Dijital Dünyada Takım Yönetmek ve İş Birliği
 • Psikolojik Güvenlik
 • Organizasyonel Gelişim: Kültür, Değerler, Davranışlar
 • Gelişim Zihniyeti
 • Zor Diyaloglar- İlişki Yönetimi
 • Duygusal Zeka ve Bileşenleri
 • İK 4.0
 • Tasarım Düşüncesi
 • İz Bırakan Sunumlar
 • Hikaye Anlatıcılığı
 • Davranış Değişimi- Neden Bildiklerimizi Yapamıyoruz?
 • Yeni Nesil Koçluk
 • Gölgeyle Yüzleşmek- Olmak Cesareti
 • Transaksiyonel Analiz- Paternler ve Drama Üçgenini Kırmak

Gözde Berber Özbalaban Kimdir?

“20. yılımı doldurduğum danışmanlık, eğitim, konuşmacı ve koçluk kariyerimdeki misyonumu, varoluşunun her boyutunda ‘insana’ dokunabilmek ve onların sahici değişimi ile organizasyonların, dolayısıyla toplumun gelecek resmini güzelleştirmek olarak tanımlıyorum.”

Gözde Berber Özbalaban Hayatı

Management Centre Türkiye (MCT)’de hissedar ortak ve kıdemli danışman olarak görev alan Gözde Berber Özbalaban, 18 yıldır bireysel ve organizasyonel gelişim, yönetim becerileri, liderlik ve değişim alanlarında kurumlara ve çalışanlarına, sahip oldukları potansiyeli açığa çıkarma hedefiyle hizmet vermektedir. 

Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlayan ve aynı üniversitede Eğitim Yönetimi / Planlama alanında doktora çalışmalarını sürdüren Özbalaban, aynı yıllarda Likya Yönetim Akademisi’nin Kurucu Ortaklığını yapmış, 7 yıl boyunca Likya bünyesinde birçok danışmanlık ve eğitim projesini yönetmiş, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası programlarında Organizasyonel Gelişim uygulamalarına Baş Danışman olarak liderlik etmiştir. 

Kurumsal firmalarla olan çalışmaları sırasında, 2 yıl süreyle, Junior Chamber International bünyesinde yer alan Ulusal Eğitim Enstitüsü’nü yönetmiş, JCI Certifed National Trainer ve Head Trainer akreditasyonları ile, Japonya, Almanya, Danimarka, Belçika, İspanya, İtalya başta olmak üzere 20’ye yakın ülkede eğitimler vermiştir. 

Insights, Transaksiyonel Analiz, Gestalt, Organizational Relationship Systems Coaching, Jungian Analiz akreditasyonlarını ve yaklaşımlarını danışmanlık ve eğitim çalışmalarında kullanarak, aralarında Finansbank, Garanti Bankası, HSBC, Denizbank, Sabancı Holding, Coca Cola, Turkcell, Vodafone, Boehringer Ingelheim, TeliaSonera, Abdi İbrahim, GSK, Mercedes, Bosch, Nestle gibi firmaların bulunduğu 150’nin üzerinde organizasyona yerel ve uluslararası projelerde hizmet vermiştir.  Aralarında finans ve ilaç sektöründen organizasyonların yer aldığı 4 büyük değişim projesinde küratör ve baş danışman olarak görev almıştır. 

Son yıllarda, ana çalışma alanı ve markası olan LEAD FIT, fit liderlik felsefesinde derinleşmek üzere şirketler ve bireylerle çalışmalar yürütmekte, esneklik, çeviklik ve denge halini merkeze alan liderlik programları kurgulamaktadır. Atlet Zihninde Yaşamak başlıklı yayın serisi ve podcast programını modere etmektedir.

Bir çok farklı sivil toplum kuruluşunun üyesi olan Özbalaban, aynı zamanda Türkiye’nin ilk uluslararası organizasyonel gelişim derneği International Organization Development Association- IODA Türkiye’nin Kurucu Başkanlığını yürütmekte, uluslararası OD zirvelerinde konuşmacı olarak yer almaktadır. 

Co-Active topluluk üyesi, profesyonel birey ve takım koçudur.

Gözde Berber Özbalaban Kitapları

Atlet Zihninde Yaşamak- Varoluşun 4 boyutunda esneklik, denge ve doyum

Gözde Berber Özbalaban İlgi Alanları

Gözde Berber Özbalaban, triatlon sporu ile ilgilenmekte, IRONMAN 70.3 mesafesinde tamamladığı yarışlara hazırlanmak için bol bol yüzmekte, bisiklete binmekte ve ultra maraton koşmaktadır. Kendini; hayata olan sevgisi, hep tutkulu bir öğrenci ve meraklı bir okuyucu olmasıyla tanımlar. Hayatta en sevdiği rolu, Tuna’nın annesi olmaktır. 

GÖZDE BERBER ÖZBALABAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.