INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GUY KAWASAKİ

Guy Kawasaki Pazarlama Uzmanı, Girişimci

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

GUY KAWASAKİ 2024 Konuşma Başlıkları GUY KAWASAKİ 2024 Konuşma Başlıkları

  • İnovasyon Sanatı
  • Başlangıç Sanatı
  • Büyü Sanatı
  • Sosyal Medya Sanatı
  • Steve Jobs'tan Dersler

Guy Kawasaki Kimdir?

Guy Kawasaki bir inovasyon konuşmacısı, sosyal medya uzmanı ve The Art of the Start kitabının çok satan yazarıdır. Eğlenceli ve bilgilendirici konuşmalarında, teknoloji endüstrisinde geçirdiği zamanın içgörülerini kullanarak dinleyicilere taktiksel ve pratik teknikler kullanarak yenilikçi hizmet ve ürünlerin nasıl yaratılacağını göstermektedir.

Guy'ın görevlerinden bazıları Fortune 1000 ve S&P Global gibi stratejik müşterilerdir.

Guy 1954 yılında Honolulu, Hawaii'de doğdu. Ailesi Honolulu'nun Kalihi Vadisi denilen zorlu bir bölgesinde yaşıyordu. Zengin değillerdi ama ailesi pek çok fedakârlık yaptığı için Guy kendini hiç fakir hissetmedi. Annesi ev hanımıydı, babası ise uzun ve seçkin kariyeri boyunca itfaiyeci, emlak komisyoncusu, eyalet senatörü ve hükümet görevlisiydi.

Guy, 1972 yılında mezun olduğu Iolani Okuluna devam etti. Iolani, rakibi Punahou kadar iyi bilinmemektedir çünkü hiçbir ABD başkanı oraya gitmemiştir, ancak orada harika ve biçimlendirici bir eğitim almıştır. (Punahou "USC", Iolani ise "Stanford.") Guy yazarlık kariyerini AP İngilizce öğretmeni Harold Keables'a borçlu. Keables ona yazmanın anahtarının editörlük olduğunu öğretmiş. Guy'ın on üç kitap (ya da bir kitabı on üç kez) yazmış olması Harold Keables'ı hem şaşırtır hem de sevindirirdi.

1987 civarında Guy'ın Apple'daki işi sona erdi çünkü Macintosh o zamana kadar çok sayıda yazılıma sahipti, bu yüzden ACIUS adlı bir Macintosh veritabanı şirketi kurmak için ayrıldı. Şirket 4th Dimension adında bir ürün yayınladı. Bugün bile 4th Dimension harika bir veritabanıdır.

Guy ACIUS'u iki yıl boyunca yönetti ve daha sonra yazma, konuşma ve danışmanlık yapma mutluluğunu sürdürmek için ayrıldı. MacUser, Macworld ve Forbes için yazdı. Guy bu yılları "Neden bu kadar iyi bir hayatı hak ettiğimi merak ediyorum" anlamında "Harika Yıllar" olarak adlandırıyor.

1989 yılında Guy, dünyanın en iyi üç kurucu ortağıyla birlikte Fog City Software adında başka bir yazılım şirketi kurdu: Will Mayall, Kathryn Henkens ve Jud Spencer. Emailer adında bir e-posta ürünü ve ardından LetterRip adında bir liste sunucusu ürünü yarattılar.

1995 yılında Guy Apple'a Apple fellow'u olarak geri döndü. O dönemde uzmanlara göre Apple'ın ölmesi gerekiyordu. (Uzmanlara göre Apple son yirmi yılda yaklaşık on kez ölmüş olmalıydı). Guy'ın bu görevdeki işi Macintosh kültünü korumak ve gençleştirmekti.

1997 yılında Guy, Venture Law Group'tan Craig Johnson ve Forbes'tan Rich Karlgaard ile Garage.com adında bir melek yatırımcı eşleştirme hizmeti başlatmak için Apple'dan ayrıldı. Garage.com'un 2.0 versiyonu, girişimcilerin risk sermayedarlarından para toplamalarına yardımcı olan bir yatırım bankasıydı. Bugün Garage.com'un 3.0 versiyonunun adı Garage Technology Ventures; bir risk sermayesi şirketi ve erken aşama teknoloji şirketlerine doğrudan yatırım yapıyor.

Guy 2004 yılında Garage'da çalıştıktan sonra yazmaya ve konuşmaya başladı. Sonunda Will Mayall ve Kathryn Henkens ile birlikte başka bir şirket kurdu. Bu şirket "tüm konular" için Alltop adlı bir web sitesi yarattı. RSS beslemelerini topluyor ve bunları photography.alltop.com, Macintosh.alltop.com ve social-media.alltop.com gibi konular halinde düzenliyor. Ayrıca "Vay canına!" tepkisini uyandıran insani hikayeler de yayınlıyor.

Guy 2015 yılında Wikimedia Vakfı'nın mütevelli heyetine atandı. Wikimedia'ya bilginin demokratikleşmesine yardımcı olmak için katıldı. Bilgisayarları, tasarımı ve bilgiyi demokratikleştirmekten daha güzel ne olabilir ki?

2015 yılında Mercedes Benz USA Guy'ı marka elçisi olarak tuttu. Cidden, bunu uydurmuyor. Birilerinin bu pozisyonları doldurması gerekiyor ve hepsinin dünya çapında golfçü ve tenisçi olması gerekmiyor.

GUY KAWASAKİ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.