INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE

HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE Biyomühendis, Doğa Farkındalığı Uzmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE 2024 Konuşma Başlıkları HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE 2024 Konuşma Başlıkları

  • Doğa Farkındalığı
  • Küresel Isınma; "İklim Değişir, Akdeniz Olur"
  • Doğaya Soralım; “Bir Ağaç Olsam, Bu Problemi Nasıl Çözerdim?
  • Doğanın Mentörlüğü; “Kuşlar Söyledi”
  • Yörükler, Masallar ve Doğa İlişkisi Şehir Yaşamına Nasıl Yol Gösterebilir?
  • Çok Yoğun Çalışıyorum, Doğa İçin Ne Yapabilirim?
  • Humbaba, Yazılı Tarihin İlk Doğa Koruyucusu

Hüseyin Çağlar İnce Kimdir?

1981 yılında Köyceğiz’de doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Antalya’da tamamladı. Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarında başlayan seyahat ve doğa aşkı onu mühendislik dışında bambaşka bir alana yönlendirdi.

Türkiye’nin biyolojik ve kültürel çeşitliliğinin tanıtılması ve korunması için çalıştığı ve hazırladığı projelerle birlikte bugüne kadar Atlas, Yeşil Atlas, Buğday, Tempo ve Magma gibi ulusal ölçekte yayın yapan birçok dergide yazarlık ve editörlük yaptı.

2008 yılında yürüttüğü “Kayıp Masallar” Projesi ile Kaz Dağları ve bütün Toroslar’ı dolaşarak Yörük masallarını derledi. TRT Belgesel’de Türkiye’nin yaban hayatını konu alan “Henüz Çok Geç Değil” belgesel serisinin yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen İnce, öte yandan Antalya’nın endemik canlı türlerini konu alan belgesel ve tanıtım filmlerini arkadaşları ile birlikte hazırladı. Türkiye’de bir ilk olan “Doğadabuan” isimli Doğa Gözlemine Başlama Rehberi kitabını yayınladı.

Şuanda Türkiye’nin biyokültürel değerlerini anlatmak üzerine okullarda farklı yaş gruplarına yönelik doğa eğitimleri vermektedir. Bu etkinliklerde öğrenciler, beş duyu organını kullanarak doğayı hissedip canlıları ve yaşadıkları coğrafyayı tanıyorlar.

Halen Antalya’da yaşayan Hüseyin Çağlar İnce, turizmde doğa farkındalığı yaratmak üzere sektörün önde gelen kuruluşlarıyla birlikte ürettiği projelerle sürdürülebilir turizm adına misyon yüklenmiştir. Her tesis için özel hazırladığı “doğa rehberi” kitapları 4 farklı dilde ve 50 binin üzerinde basıldı ve ülkemize gelen turistlere oteller tarafından hediye edildi. Yaptığı çalışmalarla birçok ödül alan İnce, turizm dergilerinde köşe yazarlığı yapmakta ve biyokültürel değerler üzerine, kitaplar, belgeseller ve sosyal medya içerikleri hazırlamaktadır.

HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.