INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

LARRY DOWNES

Larry Downes New York Times Çok Satan Yazar Teknoloji, Strateji ve Hukuk

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

LARRY DOWNES 2024 Konuşma Başlıkları LARRY DOWNES 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yıkıcı İnovasyonun İş Stratejisi Üzerindeki Etkisi
  • Düzenleyici Teknoloji
  • Büyük Patlama Yıkımı
  • Tüketici Gizliliği
  • Gelişen Teknolojiler: Yapay Zeka, 5G, Nesnelerin İnterneti, 3D Baskı, Sanal Gerçeklik, Büyük Veri, Siber Güvenlik, Robotik
  • Belirli Sektörlere Odaklanma: Fintech (Finansal Hizmetler), İletişim, Medya, Üretim, Enerji, Sigorta, Teknoloji, Tüketici Ürünleri, Profesyonel hizmetler, Sağlık Hizmetleri

Konuşmacı Profili

Larry Downes, sürekli teknolojik ve yasal bozulmaların yaşandığı bir çağda iş stratejileri geliştirme konusunda uzmandır.

Downes, New York Times ve Business Week'in gişe rekorları kıran kitabı "Unleashing the Killer App: Digital Strategies for Market Dominance" (Harvard Business School Press) kitabının yazarıdır. Bu kitap 200.000'den fazla satmış ve Wall Street Journal tarafından iş ve teknoloji üzerine yayınlanmış en önemli beş kitaptan biri olarak seçilmiştir.

Şu anda en çok satanlar listesinde yer alan yeni kitabı ise "Big Bang Disruption: Strategy in an Age of Devastating Innovation" (Portfolio). Paul Nunes ile birlikte yazdığı "Big Bang Disruption", temel teknolojilerdeki üstel gelişmelerin pazara mevcut ürünlerden daha iyi, daha ucuz ve daha yenilikçi giren yeni bir tür yıkıcı yarattığını savunarak, iş stratejisi ve yıkıcı inovasyon konusundaki geleneksel bilgeliğe meydan okuyor.

Harvard Business Review, Forbes, The Washington Post ve CNET için düzenli olarak teknoloji, politika ve iş dünyasının kesişimini ele alan yazılar yazmaktadır.

New York Times, USA Today, Inc., The Economist, Wired, Entrepreneur, Fast Company, Recode, The Hill, Congressional Quarterly, Slate, The European Business Review, The Boao Review ve The San Francisco Chronicle gibi çeşitli yayınlar için de yazılar yazmıştır.

Downes, Chicago Üniversitesi Booth İşletme Fakültesi, Northwestern Üniversitesi Pritzker Hukuk Fakültesi ve California-Berkeley Üniversitesi Haas İşletme Fakültesi'nde öğretim üyeliği görevlerinde bulunmuş ve Bilişim Fakültesi Dekan Yardımcılığı yapmıştır. 2006-2010 yılları arasında Stanford Hukuk Fakültesi İnternet ve Toplum Merkezi'nde yerleşik olmayan araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Halen Georgetown Center for Business and Public Policy'de Proje Direktörü olarak görev yapmaktadır.

LARRY DOWNES kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.