HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MO GAWDAT

Mo Gawdat Google [X] Eski CBO'su, Seri Girişimci ve "Solve for Happy" Kitabının Yazarı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MO GAWDAT 2024 Konuşma Başlıkları MO GAWDAT 2024 Konuşma Başlıkları

  • Kriz Karşısında Gümüş Astarlar Bulmak
  • İşyerinde Mutlu Olmak İçin Çözün
  • Happy için çözün
  • Bir Milyar Mutlu: Teknoloji, Yapay Zeka ve Robotların Geleceği
  • Kontrol Yanılsaması (Solve for Happy)
  • Ölçekli İnovasyon: Moonshot Düşüncesinin İlkeleri

Konuşmacı Profili

 

Mo Gawdat, Google [X]'in eski İşletme Direktörü, seri girişimci, Solve for Happy kitabının yazarı ve One Billion Happy'nin kurucusudur.

Mo, IBM Mısır'da Sistem Mühendisi olarak başlayıp devlet sektöründe satış rolüne geçmeden önce 27 yıllık etkileyici bir kariyere sahiptir. BAE'ye giriş yapan Mo, finans dışı sektörü kapsamak üzere NCR Abu Dhabi'ye katıldı. Daha sonra BAT Bölge Müdürü olarak tüketim malları endüstrisiyle tanıştı. Microsoft'ta yedi buçuk yıl boyunca çeşitli görevler üstlendi, Microsoft'taki son görevinde dünya çapında Gelişmekte Olan Pazarlarda İletişim Sektörünü yönetti.

Mo, 2007 yılında Gelişmekte Olan Pazarlardaki işlerini başlatmak üzere Google'a katıldı. Teknolojinin gelişmekte olan toplumlardaki insanları güçlendirmede oynadığı rolden çok etkilenmiş ve kariyerinin yıllarını bu tutkuya adamıştır. Mo, 6 yıllık bir süre zarfında Google'ın dünya çapındaki operasyonlarının yarısına yakınını başlattı.

2013 yılında Google'ın meşhur inovasyon kolu Google [X]'e geçti ve burada iş stratejisi, planlama, satış, iş geliştirme ve ortaklıkları yönetti. [X] dünyanın işleyişinde artımlı iyileştirmeler yapmaya çalışmıyor, bunun yerine işlerin yapılış şeklini yeniden keşfedecek ve radikal, on kat-10 kat iyileştirme sağlayacak yeni teknolojiler geliştirmeye çalışıyor. Bu da bilimkurgu gibi görünen fikirlerin ortaya çıkmasına neden oluyor: Gezegenimizin her santimetrekaresindeki 5 milyar insana uygun fiyatlı internet erişimi sağlamak için yüksek irtifa balonlarını kullanmayı amaçlayan Project Loon, otonom karbon fiber uçurtmalar kullanarak rüzgar enerjisi üretiminde devrim yaratmayı amaçlayan Project Makani, Kendi kendine giden arabalar, Google Yaşam Bilimleri ve çok daha fazlası. Mo'nun liderliğindeki iş ekibi, [X]'in yarattığı yıkıcı teknolojilere benzer yenilikçi iş modelleri tasarladı ve [X]'in gelişmesini ve gerçek dünyaya uygun ürünler üretmesini sağlayan derin ortaklıklar ve küresel anlaşmalar oluşturdu.

Mo, kariyerinin yanı sıra, sağlık ve fitness, yiyecek ve içecek ve gayrimenkul gibi alanlarda 20'den fazla işletmenin kurucu ortağı olan bir seri girişimci olarak kaldı. Çeşitli teknoloji, sağlık ve fitness ve tüketim malları şirketlerinin yanı sıra Orta Doğu ve Doğu Avrupa'daki çeşitli devlet teknoloji ve inovasyon kurullarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Herhangi bir zamanda onlarca start-up'a mentorluk yapmaktadır. Mo, 2019 yılında tüketicilerin, perakendecilerin ve gezegenimizin yararına tüketiciliği yeniden keşfetmeyi amaçlayan iddialı bir proje olan T0day'in kurucu ortağı oldu. Mo, 2020 yılında, günlük insanların sıra dışı yaşamlarını keşfeden röportajlar yaptığı başarılı podcast'i Slo Mo: A Podcast with Mo Gawdat'ı başlattı.

Mo Gawdat, "Solve for Happy: Engineer Your Path to Joy" (2017) kitabının yazarıdır. Mutluluk konusunda 12 yıl boyunca yaptığı araştırmalar sonucunda, yaşam koşulları ne olursa olsun kesintisiz bir mutluluk durumuna ulaşmak için bir algoritma ve tekrarlanabilir, iyi tasarlanmış bir model oluşturmuştur. Mo'nun mutluluk modelinin son derece etkili olduğu kanıtlandı. Ve 2014 yılında Mo, oğlu Ali'yi basit bir cerrahi işlem sırasında önlenebilir bir tıbbi hata nedeniyle kaybettiğinde nihai teste tabi tutuldu. Solve for Happy, Mo'nun mutluluk mesajını dünya çapında bir milyar insana (#onebillionhappy) ulaştırma misyonu olan kişisel moonshot misyonunun temel direğidir.

MO GAWDAT kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.