INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

NICOLAS NOVA

NICOLAS NOVA Etnograf, Gelecek Araştırmacısı, Yazar ve Küratör

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

NICOLAS NOVA 2024 Konuşma Başlıkları NICOLAS NOVA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Teknolojik başarısızlıklar, ürün fiyaskoları ve bunlardan nasıl ders çıkarılacağı
  • Dijital Sanat ve teknolojinin geleceğini öngörmeye nasıl yardımcı olabileceği
  • Dijital teknolojilerin marjinal uygulamaları ve geleceklerini nasıl öngördükleri
  • Yapay zekanın kültürel üretimdeki (sanat, müzik, edebiyat, vb.) sonuçları
  • Tasarım Kurgu, Bilim-Kurgu ve Teknoloji

Konuşmacı Profili

Nicolas Nova bir etnograf, gelecek araştırmacısı, yazar ve küratördür. Avrupa ve Kaliforniya merkezli bir gelecek araştırma ajansı olan Near Future Laboratory'nin kurucu ortağı ve Cenevre Sanat ve Tasarım Okulu'nda (HEAD - Genève) Doçent olarak görev yapmaktadır. Çalışmaları antropoloji, etkileşim tasarımı ve dijital teknolojilerin kesiştiği noktada yer almaktadır. İnsanların ihtiyaçları, kültürleri ve bağlamları etrafında yeni bilgisayar deneyimleri yaratmak için dijital ve yeni medya uygulamalarını gözlemlemek ve belgelemekle ilgilenmektedir. Nicolas, SXSW, EPIC, American Association for the Advancement of Science konferansı, O'Reilly Emerging Technology Conference, NEXT, Milano'daki tasarım haftası, ixda interaction ve Institute for the Future gibi yerlerde konuşmalar yapmış ve çalışmalarını sergilemiştir. İsviçre Teknoloji Enstitüsü'nden (Lozan) Bilgisayar Bilimleri (İnsan-Bilgisayar Etkileşimi) alanında doktora derecesine ve Cenevre Üniversitesi'nden Sosyal Bilimler alanında bir başka doktora derecesine sahiptir.

Daha önce Politecnico di Milano (İtalya), ENSCI-Les Ateliers (Paris), die Angewandte (Viyana)'da misafir profesör ve Art Center College of Design (Pasadena, CA)'da misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Nicolas son olarak dijital kültür, tasarım ve inovasyonla ilgili bir dizi uluslararası etkinlik olan Lift Conference'ın kurucu ortaklarından ve küratörlerinden biriydi. Çifte Fransız ve İsviçre vatandaşlığına sahip olan Nicolas, Cenevre'de (İsviçre) yaşamakta ve hem İngilizce hem de Fransızca sunumlar yapmaktadır.

NICOLAS NOVA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.