INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. NICK BOSTROM

PROF. NICK BOSTROM Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi, Future of Humanity Institute Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. NICK BOSTROM 2024 Konuşma Başlıkları PROF. NICK BOSTROM 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yapay Zekanın Günümüzdeki ve Gelecekteki Varlığı
  • İnsanlığın Geleceği
  • Teknoloji Trend ve Devrimleri: Daha Akıllı Hale Gelen İnsanlık, Makrostrateji ve Teknolojinin Etkileri
  • Toplumun Değişen Doğası
  • Global Riskler
  • Gelecek 30 Yılı Şekillendiren Trendler
  • Yapay Zeka

Prof. Nick Bostrom Kimdir?

Nick Bostrom İsveç doğumlu bir filozof ve polimat olup, teorik fizik, nörobilim, yapay zeka ve felsefe alanlarında eğitim almış çoklu uzmanlık sahibi bir bilgindir. 

Oxford Üniversitesi’nde profesördür ve kendisinin kurduğu Future of Humanity Institute (İnsanlığın Geleceği Enstitüsü) kurumunun yöneticiliğini yapmaktadır. Future of Humanity multi-disipliner bir üniversite araştırma merkezidir. Bu merkezde yapay zeka ve yapay zeka güvenliği, biyolojik güvenlik, makrostrateji dahil farklı teknoloji temelli alan üzerine çalışılmaktadır. Nick Bostrom’un 200’ü aşkın yayını bulunmaktadır. Anthropic Bias (2002), Global Catastrophic Risks (2008), Human Enhancement (2009), ve Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies (2014) bunlardan sadece bazılarıdır.  Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies kitabı New York Times’da bestseller olmuş ve yapay zeka konusunda küresel bir tartışmanın kapılarını açmıştır. Bostrom’un felsefe, fen bilimleri, etik ve teknoloji alanlarını çok farklı açılardan ele alan ve son derece çarpıcı tespitlerle dolu olan çalışmaları, bugün yaptıklarımızla onların gelecekteki global etkileri konusuna ışık tutmakta ve bu anlamda insanlık hallerini yeniden anlamlandırmamıza yardımcı olmaktadır. 

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Eugene R. Gannon Award sahibi olan Bostrom, Foreign Policy dergisinin En Önemli 100 Global Düşünür listesinde iki kez anılmıştır. Prospect Dergisi Dünya Düşünürleri listesine ilk 15 arasında girmiş en genç düşünür olma başarısını göstermiştir. Yazdığı ve yayınladığı çalışmalar 28 dile çevrilmiştir. Çalışmalarının bir kısmı 100’den fazla çeviri baskıya ulaşmıştır. Aranan bir TED konuşmacısı olarak televizyon, radyo ve yazılı basında 2000’i aşkın röportajın konuğu olmuştur. Londra’da üniversite öğrenciliği yıllarında stand-up komedyenlik yapmayı denemekle beraber şimdilik fazlasıyla ciddi İsveç köklerini anlamaya çalışmakta meşguldür.

PROF. NICK BOSTROM kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.