INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. PETER COCHRANE

Prof. Peter Cochrane OBE, CEng, BSc, MSc, PhD, DSc, CGIA, FREng, FRSA, FIEE, FIEEE, FITP

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. PETER COCHRANE 2024 Konuşma Başlıkları PROF. PETER COCHRANE 2024 Konuşma Başlıkları

  • Kurumsal Çeviklik ve Büyüme
  • Gelecek ve Mobil Çalışma
  • Değişim ve Dönüşüm
  • Siber Güvenlik
  • Yaratıcılık ve Yenilik
  • Risk Senaryoları ve Değerlendirmesi
  • Sağlık ve Mobilitenin Geleceği
  • Blokzincir
  • Yapay Zeka

Peter Cochrane Kimdir? 

Peter Cochrane, sektörel ve kurumsal olarak uzun yıllardır yönetim kademelerinde, teknoloji ve operasyon faaliyetlerinde görev almaktadır. 

Cochrane, kariyerinde son derece geniş yer tutan start-up portföyüne ek olarak iş kimliğine, girişimcilik çalışmalarıyla Business Angel ve Venture Capitalist tecrübelerini de sığdırmayı başarmıştır. 

British Telecom (BT) şirketinde hat görevlisi olarak başladığı meslek hayatında, şirketin Head of Research ve CTO pozisyonlarına ulaşmıştır. BT’de kurmuş olduğu Güçlü 1000 Ekibi, fiber optik ağlar, sabit ve mobil telefon hat ve ağları, karmaşık ağ sistemleri, iletişim ağları, yapay zeka (AI, AL), geleceğe yönelik ürünler, insan davranışı ve arayüzler gibi karmaşık alanlarda çalışmıştır. 

2000 yılında BT’den ayrılan Cochrane, kendi danışmanlık şirketini kurarak yatırımcılık kariyerine başlamıştır. Dahil olduğu projeler arasında eBookers ve Shazam Entertainment gibi büyük isimlerin yanı sıra ABD ve Birleşik Krallık’ta pek çok start-up şirketi bulunmaktadır. 

Peter, Fortune 500 listesinde yer alan ve savunma, lojistik, seyahat, perakende, enerji, sağlık hizmetleri, nakliyat ve ecza ve kimyevi maddeler gibi çok geniş bir spektrumda çalışmalar gerçekleştiren şirketlere de danışmanlık vermiştir. 

Bu çalışmalara ek olarak Peter Cochrane, ABD, Birleşik Krallık ve Singapur devletlerine hükümet kademelerinde danışmanlık hizmeti sunmuştur. The MoD, DoD, HP, CSC, NetApp, Motorola, 3M, Dupont, Ford, Jaguar, Sun, Apple, Cisco, Shell, Rolls Royce, BMW, BP, HSBC, Mahindra, PWC, EY, Pirelli’nin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve şirketin danışmanlık ihtiyaçlarına cevap vermiştir. 

Cochrane halen FaceBook ve Qatar Foundation’ın danışmanlığını yapmaktadır. 2017 yılında İngiltere’de University of Suffolk tarafından Sentient Systems profesörü olarak üniversitenin eğitim ekibine alınmıştır. 

Burada temel gayesi, fen bilimleri eğitimini tamamen farklı bir yaklaşımla buluşturmak ve aynı zamanda fen bilimleri ve teknoloji eğitimlerini dönüştürmek olan Peter, doktora derecesini ve araştırma süreçlerini 21. Yüzyıl anlayışına uygun bir versiyona getirmek için çabalamaktadır. 

Birleşik Krallık Üniversiteleri ve akademisyenleri arasında ilk kez “Kamusal Anlayış Açısından Bilim ve Teknoloji” dersi Profesörü unvanını kazanmış olan Peter, 1990 yılında son derece prestijli Queen's Award for Innovation & Export ödülünü almıştır ve çok sayıda akademik kurum tarafından kendisine fahri doktora unvanı verilmiştir. 

Kitapları ve 1000’den fazla makale ve araştırması ile okuyucuyla buluşmuş olan Cochrane’nin yazdığı bazı eserlere farklı yazarların kitaplarında da yer almıştır. 

Binlerce konferans vermiş olan Peter, aynı zamanda ulusal ve uluslararası radyo ve televizyon kanallarında defalarca görüşlerine başvurulmuş bir uzmandır.

PROF. PETER COCHRANE kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.