INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

RAINER HERSCH

RAINER HERSCH Klasik Müzik Orkestra Şefi, Komedyen

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

RAINER HERSCH 2024 Konuşma Başlıkları RAINER HERSCH 2024 Konuşma Başlıkları

 • Bir Lider Olarak Orkestra Şefi
 • Güven Duygusu İnşa Etmek
 • Ekip Çalışması
 • Tutku ve Azmin Desteklenmesi
 • Vizyon Yaratmak ve Bu Vizyonun Aracılığıyla İletişim Kurmak
 • Değerleri Yeniden Tanımlamak
 • Liderlik Stilleri
 • Eldeki Kaynakların En İyi Şekilde Kullanmak
 • Değişim Sürecini Yönetmek
 • İtibarı Korumak ve Geliştirmek

Rainer Hersch Kimdir? 

Hersch, uluslararası üne sahip bir orkestra şefi olmanın yanı sıra, Londra’nın ünlü Comedy Store salonunda şovları kapalı gişe oynayan bir komedyen olarak da karşımıza çıkıyor. 

Londra Filarmoni Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni ve Queensland Senfoni Orkestrası gibi büyük müzik orkestralarını yönetmiş olan Hersch, izleyenlerine son derece ilgi çekici motivasyon konuşmaları ve müzik eşliğinde takım çalışması eğitimleri sunmaktadır. 

YÖNETİM 

1) “Bir Lider olarak Orkestra Şefi”: İşletmeler bir orkestra şefinden neler öğrenebilir? 

İzleyici etkileşimi ile bazen canlı bazen de önceden kaydedilmiş müzik eşliğinde kurgulanan bu oturumda, liderlik başlığını bir orkestra şefinin bakış açısıyla anlatan Rainer, bir toplantıyı, müziğin araç olduğu bir liderlik eğitim programına dönüştürüyor. 

Rainer bu oturumda, senfonik bir orkestra yapısının, kompleks bir organizasyon yapısına ne kadar benzer olduğunu katılımcılara gösteriyor ve rehberliği ile bu benzerlikleri anlamlandırmak aydınlatıcı ve ilham verici bir deneyim haline geliyor. 

Anahtar konular:  İletişim, güven ve ekip çalışması yaratma, tutku ve bağlılığı desteklemek, bir vizyon oluşturma ve paylaşma; değerleri tanımlama, liderlik stilleri, mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanma, değişim sürecini yönetme, itibarı koruma ve geliştirme.

**Bu konuşma canlı webinar olarak gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda Rainer tarafından solo olarak, veya program yapılacak salonun ve dinleyici kitlesinin büyüklüğüne göre, 4 ila 8 müzisyen performansı eşliğinde hazırlanabilir. 

2) “Değişimi Yönetmek” 

Bu oturumda, müzik ve orkestrayla ilgili etkileşimli, zorlu ve büyüleyici eşliklerle Rainer Hersch, başarılı değişim yönetiminin ilkelerini aktarıyor.

Anahtar konular: Değişimi anlamak, planlamak, uygulamak ve değişim iletişimini oluşturmak.

**Bu seans canlı webinar olarak gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda Rainer tarafından solo olarak veya program yapılacak salonun ve dinleyici kitlesinin büyüklüğüne göre, 4 ila 8 müzisyen performansı eşliğinde hazırlanabilir.

EKİP KURMAK

Rainer’in hazırladığı “Hepimizin Payı Var” programına katılanlar, kendilerini eğlenceli bir eğitim seansında buluyor. Bu programda katılımcılara verilen görev, çok bilinen ve sevilen bir şarkıya müzikal olarak katkıda bulunmaktır. 

Bu program özelinde katılımcılar takımlara ayrılarak, onlar için oluşturulan breakout odalarına yönlendirilir. Her grubun başında Rainer’in ekibinde bulunan müzisyenlerden oluşan eğitmenler bulunmaktadır. 

Breakout odalarında katılımcılar ve eğitmenler herhangi bir perküsyon enstrümanının nasıl çalındığını öğrenmek ve belli bir ritim serisini çalmak üzere bir araya gelirler. 45 dakika süren bu öğrenme seansını takiben, ekipler hep birlikte grup olarak şarkı söyleme seansına katılır. Program sonunda ise birlikte yaratmış oldukları son derece keyifli bir performansla programı tamamlamış olurlar. 

Rainer Hersch Referansları

“Bir orkestra şefi ile işletme liderinin görevleri neredeyse aynı. Bir liderin, ekibi iş başındayken, eğer onlara hazırlanma, gelişme ve ihtiyaç duydukları alanı tanımadığı sürece, onları mikro düzeyde yönetmesi mümkün değildir. 

Rainer Hersh müziği kullanarak, bu gerçeği kendine has mizah anlayışıyla son derece akıllıca bir şekilde iş dünyasına yansıtıyor. Bu yüzden kendisinin Viva La Vida Ekip Geliştirme programını bizim geleneksel Global Hard Rock konferansında kullandık ve şimdiye dek aldığımız en iyi tepkileri aldık.”

 • David Singleton, Bölge Başkan Yardımcısı, Hard Rock Cafe

“Rainer, tüm gün süren sunumların ve bilgilendirme seanslarının ardından inanılmaz eğlenceli ve herkesin dahil olduğu bir program sundu. Liderlik ve motivasyon hakkında müzik üzerinden, komedinin de yardımıyla bize son derece farklı perspektifler kazandırdı. Gerçekten çok özel bir program!”

 • Jane Foster, Şirket İlişkileri Müdürü, Lancaster Üniversitesi İşletme Fakültesi

“Klasik müzik ve komedinin birleşimi çok eğlenceliydi. Bütün bir oditoryum ilk dakikadan program bitişine kadar kahkahalarla çınladı. Katılımcılar sadece harika zaman geçirmekle kalmadı, orkestra şefinin işinin ne olduğu ile ilgili bilgiler edinip bunun; liderlik, motivasyon ve ekip kurma faaliyetlerindeki benzerliklerini anlama fırsatı buldular.”

 • Johanna Reder. Pazarlama ve İletişim Departmanı Başkanı, Essensys

“Rainer eğlenceli ve profesyonel. Sunumu sadece eğlenceli değil, aynı zamanda son derece ufuk açıcıydı. Müzik ve seyircinin dengeli katılımı sonucu program bizim Şirket Strateji Günü etkinliklerimizi çok daha etkili hale getirdi. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.”

 • Satınalma Bölüm Başkanı. Aldi

“Zinninizi zorlayan eğlenceli ve interaktif bir seans. Hersh’in harika rehberliğiyle basit bir Mutlu Yıllar Sana melodisinin nasıl heyecan verici bir parça haline getirilebileceğini görmüş olduk.”

 • Matt Trueman, Gazeteci, TMA UK

“Rainer, böylesi başarılı bir program gerçekleştirdiğin için teşekkürler. Bir lider olarak orkestra şefi hakkındaki konuşman birinci sınıftı. Bütün çalışanlarımız, temizlik görevlilerimizden üst düzey yöneticilerimize dek, kendilerinden bir parça buldu ve hoşça vakit geçirdi. Herkes kendi günlük yaşamında kullanabileceği bir şeyler öğrendi. Orkestra tek kelimeyle muazzamdı. Çalışanlarımız yakın mesafeden klasik müziğin tadına varmış oldu, ki bu kendilerini bile şaşırttı. Çok eğlenceliydin. Birkaç yıldır düzenlediğimiz yıllık çalışanlar konferansımızda ilk kez bir keynote konuşmacısı program sonunda ayakta alkışlandı. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.”

 • Linda McCanna, Genel Müdür, Accommodation Essex

 

RAINER HERSCH kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.