INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

RAY HAMMOND

Ray Hammond Üst Düzey Yönetici, Girişimci ve Fütürist

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

RAY HAMMOND  2024 Konuşma Başlıkları RAY HAMMOND 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dijital Yıkım: Değişen Müşteri Beklentileri
  • Dijital Teknolojilerin Sağlık Hizmetlerine Etkisi
  • Ulaşımın Geleceğinde Temiz Teknolojilerin Rolü
  • Robotlar, Yapay Zeka ve İş ve İstihdamın Geleceği

Ray Hammond Kimdir? 

Ray Hammond karlılığı yüksek iş alanları yaratmak ve satmak konusunda uzman girişimci, başarılı bir iş insanı ve liderdir. 

Hammond’un gelecek hakkında kaleme aldığı ve 1980 yılında yazmaya başladığı 14 kitabı bulunmaktadır.  Geleceğe dair birçok öngörünün yer aldığı bu 14 kitap, bugün Hammond’un geleceği ne kadar iyi okuyabildiğini ve gelecek ile ilgili öngörülerinin ne denli doğru/güvenilir olduğunu göstermektedir. 

Hammond’un 1984 yılında yayınlanan The On-Line Handbook kitabı, dünyada internetin inanılmaz bir önem kazanacağına vurgu yapan ve ‘search/ara’ sözcüğünün ilerde bütün online reklam ve dijital ticaret alanının en önemli itici gücü olacağına işaret eden ilk basılı eseridir. Hammond, 1983’te kitabın el yazması versiyonunda (Google kurucuları Sergey Brin ve Larry Page henüz 10 yaşındayken) şu sözleri kaleme almıştır: 

“Bir kez online arama denen şeyi keşfettiğimizde, bizi bu yüzyılın büyük bir bölümünde fazlasıyla engellemiş olan bilgiye nasıl ulaşacağımız meselesini ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bilgi, hani o eski gazetelerin, kitapların, dergilerin, yayınların, radyo veya televizyon bantlarının içinde kilitlenip kalmış, statik, donuk bilgi şimdi artık ulaşılabilir, ayrıştırılabilir, ısmarlanabilir ve bir yerlerden bulup çıkartılabilir. Hem de doğru amaç için, doğru zamanda, doğru bilgi artık elimizde olabilir. Anlık bir hareketimizle. Enformasyondan, seçilmiş bilgilerin içinden gerçek bilgi çıkacaktır. Gerçek bilgi ise başarma duygusu ve yaşama sevincini beraberinde getirir.”

Ray Hammond, The Sunday Times ve müzik dergisi olan Sounds’da bir süre çalıştıktan sonra 1974 yılında International Musician & Recording World ile müzik yayıncılığı işine girmiştir. O dönemde iş ortağı olduğu Richard Desmond bugün de aynı iş kolunda çalışmakta ve The Daily Express dahil pek çok dergi ve gazetenin yayıncılığını üstlenmektedir. Dergi yayıncılığı ile kısa sürede başarıyı yakalayan Hammond, Almanya ve ABD’de ofisler açarak farklı dergiler yayınlamaya başlamıştır. 1977’de sahibi olduğu yayın grubu The Advertising Practice adında bir reklam şirketi kurmuş ve faaliyetlerini ABD ve Britanya’da genişletmiştir. 1970’lerin sonuna doğru zamanının büyük bölümünü San Francisco’da geçirerek Silikon Vadisi’nde yeni doğmakta olan kişisel bilgisayar endüstrisi için reklam faaliyetleri dizayn etmeye başlamıştır. Bu zaman zarfında bilgisayar endüstrisi hakkında detaylı çalışmalar gerçekleştirmiştir. 

1980 yılına Hammond yayıncılık şirketindeki tüm hisselerini satarak bütün vaktini fütürizm, yazarlık, televizyon programcılığı gibi faaliyetlere adamaya karar vermiştir.. İlk kitabı; ‘The Musician and The Micro’ 1981’de yayımlanmıştır ve ertesi yıl San Diego’da fütürist bir yazar olarak ilk profesyonel konuşmasını gerçekleştirmiştir.  

Ray Hammond, 1986 yılında  bütün dengeleri alt üst eden ‘The Modern Frankenstein’ kitabını yayımlanmıştır ve günümüzde genetik mühendisliği, klonlama faaliyetleri ve geleceğin süper akıllı cihazları açısından son derece büyük önem arz eden DNA analizinin önemini bu kitapta vurgulanmıştır. Bu öngörüsüyle Ray Hammond, 21. yüzyılda insan türüne rakip olabilecek süper-akıllı cihazlar konusunda pek çok düşünüre ilham kaynağı olmuştur. 

1996 yılında basılan ve uluslararası bestseller kitabı olan ‘Digital Business’ ise web ticareti için tam anlamıyla bir rehber eser niteliğinde olup, start-up şirketler ve online teknoloji şirketleri için gerçek bir iş planı sunmaktadır. 

Ray Hammond’un kaleme aldığı fütürist romanlar da bulunmaktadır ve kitapları ABD, Britanya, Fransa, İspanya, Polonya, Japonya ve Çin’de bestseller listelerinde yer almıştır. Global yayıncısı Macmillan grubudur. Ray Hammond, geleceği biçimlendirecek olan bugünün trendlerini, eğilimlerini ve davranışlarını incelemeye ve bugünün; küresel nüfus artışı, iklim değişikliği, enerji krizleri, küreselleşme, tıp ve eczacılık alanlarında devrim niteliği taşıyan gelişmeler, hızlı büyüme, geometrik diziyle artan teknolojik gelişmeler ve dünyanın en yoksul 2 milyar insanının geleceği gibi birçok konuyu  irdelemeye devam etmektedir. 

Ray Hammond hala dünya çapında birçok devlet,  şirket ve üniversite için konuşmalar gerçekleştirmektedir. Oxford-Martin School, CASS Business School ve Lund Üniversitesi’nde dersler vermektedir. Fellow of the Royal Society of Arts (FRSA) üyeliği bulunmaktadır ve 2017’de kendisine Science Fiction Advisory Council (SFAC) kurulunda da üyelik verilmiştir. 

İş için yollarda değilse, eşi Maria ile birlikte Bath ve Londra’da yaşamaktadır. İki kızı vardır.

RAY HAMMOND kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.