INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SELEN KOCABAŞ

Selen Kocabaş Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Stratejik Danışman

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

SELEN KOCABAŞ  2024 Konuşma Başlıkları SELEN KOCABAŞ 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yeni Dünyada Yeni Nesil Liderlik
  • Sürekli Değişim
  • Yeni İletişim
  • Yenilikçi İnsan Yönetimi Modelleri

Selen Kocabaş Kimdir?

1-İsteyin! Ne yapıyorsanız tutkuyla yapın.

2-Samimi ve dürüst olun.

3-Her şey emek ister, çalışın, çok çalışın.

4-Öğrenmeye aç olun!

5-Zamanınızı ve enerjinizi iyi yönetin. Dayanıklı olun!

Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi'nde İK Yönetimi ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü eğitimini tamamladı.

Kariyerine Koç Grubunda MT ve devamında Arçelik'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak adım attı. Ardından Marshall Boya'da görev yaptı. Bu dönemde Marshall Boya’nın uluslararası bir şirket olan Akzo Nobel’e satış sürecinde önemli rol üstlendi. Kocabaş, Group Danone ve Sabancı ortaklığı Danonesa’ya geçerek İnsan Kaynakları Direktörü olarak hem Su Şirketi, hem de Süt Şirketine hizmet verdi.

Turkcell ailesine 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 12 yıl boyunca farklı Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. İnsan Kaynakları, İnşaat Emlak, Genel İdari İşler, IT, Hukuk, Satın Alma, Stratejik Planlama fonksiyonlarının ardından Corporate Business’ın başına geçti. Pazarlama, Ürün, Satış, Hizmet kapsamında işleri yöneterek kar zarar sorumluluğunu aldı. Turkcell Grubunun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji Şirketine dönüşüm hikayesinin baş oyuncularındandır. Ana stratejisini mobil ve sabit çözümler sunmak, inovasyona yatırım yapmak ve sosyal faydayı değere dönüştürmek konularına odakladı. Kocabaş, Turkcell’de toplam 3 binden fazla kişiyi yönetti. Paralelde Turkcell İş Ortaklığı ekosistemindeki bünyesinde 10 bin çalışan bulunduran 200’ün üzerindeki firmayı yönetti, birlikte mobil ve sabit servis ve çözümler geliştirdi.

İddaa markasıyla bilinen İnteltek şirketinin, Astelit, Best gibi uluslararası operasyonlarının Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürüttü. En son Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri , Turkcell Teknoloji şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

Kendisi Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Peryön İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanı olmuştur, mevcutta Derneğin Kamu ilişkilerinden sorumludur. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi ve TÜSİAD üyesi oldu. Fütüristler Derneğinin ve Yeniden Biz Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir. Endeavor Danışma Kurulu üyesidir.

2014 yılı Fortune Dergisinin 50 Güçlü İş Kadını listesinde 9. sırada yer almıştır.

Şu anda MultinetUP Grubun Yönetim Kurulu Üyesidir, Yönetim Kurullarına ve şirket yönetimlerine Yönetim Danışmanlığı Hizmeti vermektedir.

Evli ve 17 yaşında bir oğlu vardır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

SELEN KOCABAŞ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.