INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SEVAL OZ

Seval Oz Pioneer Electronics Yönetim Kurulu Danışmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

SEVAL OZ 2024 Konuşma Başlıkları SEVAL OZ 2024 Konuşma Başlıkları

  • İnovasyon
  • Dijitalleşme
  • Makine Öğrenmesi
  • Mobilitenin Geleceği – Otonom Araçlar

Seval Öz Kimdir? 

Seval Öz, Silikon Vadisi’nde otonom araçların sensör algılaması için gerekli olan kamera/radar görüntüleme ve analiz fonksiyonlarıyla ilgili ekipmanlar üreten ve bu alanlarda  faaliyet gösteren başarılı startup şirketi olan Aurima.ai’ın CEO’luğunu yapmaktadır. Aurima.ai, Google Alphabet tarafından yapay zeka fonu olarak hayata geçirilen Gradient Ventures’dan yatırım  alarak finanse edilmektedir.

Aurima.ai’daki görevinden önce Silikon Vadisi’nde dünya otomotiv devlerinden Continental AG’nin akıllı ulaşım sistemlerinde de CEO olarak görev yapmış olan Seval Öz, şirketin mühendislik departmanının, firmanın tamamını kapsayan bir bulut işletim sistemini geliştirmesini sağlamıştır. Bu operasyon sayesinde şirket, Continental ulaşım hizmetleri ve dijital dönüşüm sürecinde önemli adımlar atmıştır. 

Seval Öz yukarıdaki başarılarına ek olarak, GoogleX tarafından hayata geçirilen sürücüsüz araç çalışmalarında global iş geliştirme bölümünde direktörlük görevi de yürütmüştür. Ekibinde sınırları zorlayarak çalışan Seval Öz, teknoloji alanında çalışan kadınlara gösterdikleri cesaret için verilen “Women in Technology Awards” ödülünü de başarılı çalışmalarıyla almaya hak kazanmıştır. 

İnternet arama motorlarından biri olan Cuil şirketinde kurucu ortak olarak yer almış olan Öz, şirketin hem finans hem de iş geliştirme bölümlerinde başkan yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Cuil’de çalıştığı dönemde aynı zamanda yapılan iş ortaklıklarından sorumlu olarak şirketin stratejik fon yaratma ve şirket içi maliyet planlaması operasyonlarını da yürütmüştür. Öz, Cuil öncesinde Urban Media Communications adlı şirketin finans bölümünde başkan yardımcısı olarak öz varlıklar ve borçlar konularında da şirketin tüm sorumluluklarını üstlenmiştir. 

Seval Öz bu deneyimlerinin yanı sıra New York’ta faaliyet gösteren ve global yatırım şirketi olan GEM Advisors bünyesinde uluslararası borçlar ve öz varlıklar hususlarında iş geliştirme ve fon yönetimi ile ilgili süreçlere de başkanlık etmiştir. Bu deneyiminden önce ise Wall Street’te Salomon Inc ve Merrill Lynch Global’de Öz Varlıklar Başkan Yardımcısı olarak gelişmekte olan piyasalar üzerinde çalışmıştır. 

Öz, yukarıdaki deneyimlerine ek olarak HealthCorps® adlı şirketin danışma kurulu üyeliğini de yapmıştır. Şirket, orta öğrenim kurumları ve liselerde sağlık eğitimi veren ulusal bir kuruluş olup, New York bazlı küresel bir girişimcilik organizasyonu olan Endeavor.Org ile birlikte çalışmaktadır. 

New York Halk Kütüphanesi İdari Komitesi’nde üye olarak görev yapan Seval Öz ayrıca New York’taki Türk Amerikan Topluluğu’nun da yönetim kurulunda görev almaktadır.

Teknolojide kadın liderliği ve kadın liderler konularında konferanslar veren Seval Öz, Amerikan Dış İşleri Bakanlığı bünyesinde oluşturulan APEC insiyatifinde Google temsilcisi olarak yer almıştır. 

Seval Öz, MBA eğitimini Wharton Business School’da derece ile tamamlamış ve M.I.T Wellesley kurumundan “cum laude” ile, yani iftihar derecesiyle ikinci diplomasını almaya hak kazanmıştır.

SEVAL OZ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.