INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

YVES MORIEUX

YVES MORIEUX BCG Institute for Organization Yönetici Ortağı, Smart Simplicity Konseptinin Yaratıcısı ve Smart Simplicity Kitabının Yazarı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

YVES MORIEUX 2024 Konuşma Başlıkları YVES MORIEUX 2024 Konuşma Başlıkları

  • Akıllı Sadelik
  • Büyük Ölçekli Değişim Programları Sürecinde Mobilizasyon ve Motivasyon
  • Şirket Stratejileri
  • Şirket Birleşmelerinde Organizasyonların Yeniden Tasarımı
  • Bütünleşik Yetenek Sistemleri
  • İnsan Sermayesi Yönetimi ve Organizasyonların Yetkinliklerinin Gelişimi

Konuşmacı Profili

Dr. Yves Morieux Paris Institute of Political Science (Sciences Po, Paris Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü)nde İdari Bilimler ve Örgüt Sosyolojisi alanında eğitim aldıktan sonra Scottish Business School İşletme Bölümünde Araştırma ve Kantitatif Alanlar konusunda yüksek lisans yapmıştır. Doktora eğitimini Britanya’da, Strathclyde Üniversitesi’nde endüstriyel pazarlama alanında tamamlamış, SKEMA’da idari bilimler alanında sertifika sahibi olmuş ve aynı zamanda Salzburg seminer programının Amerikan Çalışmaları bölümünü bitirmiştir.  

Dr. Yves Morieux, şirketlerin her ne alanda olursa olsun değişim ve dönüşüm süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunan ve dünyaca tanınan bir isimdir. Morieux, dönüşüm sürecine giren önemli şirketlerde CEO ve liderlik ekipleriyle çalışmaktadır. Organizasyon teorisinin (örgütsel davranış teorisi) geliştirilmesinde büyük katkılar sağlayan Morieux, teorinin öngördüğü üzere, bir organizasyonun yapısal ve davranışsal şartlarının ekonomik değer ve rekabet avantajı yakalayabilmesi için yapılması gerekenleri şirketlere  anlatmaktadır. Bu bağlamda 500’ü aşkın firma ve kuruluşa danışmanlık hizmeti sunmuştur. 

Morieux, BCG’ye 1995 yılında katılmış olup, Paris, Mumbai ve Washington DC’den sonra kurumun Dubai ofisinin başına geçmiştir. Firmanın global düzeyde geliştirmekte olduğu yaklaşımlara liderlik etmektedir. Bu yaklaşımlar, şirketlerin eş zamanlı olarak hem verimliliği artırma hem de çalışanların işyerindeki mutluluğunu sağlama konularında hangi strateji, yapısal vizyon ve davranışların gerekli olduğu üzerinde kurgulanan fikirlerdir. BCG eğitmenlerinden biri olarak, BCG’nin Institute for Organization bölümünü yönetmektedir. Morieux, BCG’nin söz konusu bölümünde rekabet avantajı sağlamak için kompleks durumların nasıl yönetilmesi gerektiğine dair yeni bir yaklaşım ortaya koymuştur ve Smart Simplicity ® isimli bu yaklaşımı anlattığı TED konuşması 5 milyonu aşkın izlenme elde etmiştir.  

BCG’ye katılmadan önce özel bir araştırma ve danışmanlık şirketinin direktörlük görevini üstlenmiş olan Dr. Yves Morieux, söz konusu şirkette, sosyal bilimlerden uluslararası firmalara, kamu örgütlerinden çeşitli piyasalara kadar pek çok farklı kurum ve kuruluşun ihtiyaç duyduğu kuruma özel danışmanlık hizmetlerinin üretilmesini sağlamıştır. 

Dr. Yves Morieux bugün, Paris Üniversitesi Siyaset Bilimi kürsüsünde İdari Bilimler ve Örgüt Sosyolojisi alanında profosör olarak dersler vermekte, Fransız Ulusal Araştırma Ajansı’na (ANR) sosyal bilimler uzmanı olarak destek vermeye devam etmektedir. INSEAD, IMD, Sciences Po gibi seçkin kurum ve şirketlere konferanslar vermektedir. Yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır ve birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır. Makaleleri The Economist, Financial Times, Harvard Business Review, Wall Street Journal, Fast Company, Time, Le Monde gibi pek çok medya organı tarafından yayımlanmıştır.

YVES MORIEUX kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.