Search Button

Mehmet Auf | Exclusive Konuşmacı

Davranış Bilimleri Araştırmacısı, Senarist, Oyuncu, Yazar ve Fenomen Prodüksiyon Kurucu Ortağı

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Mehmet Auf

‘İknanın özü; duyguları harekete geçirmektir.’

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş California Polytechnic State University, Faculty Of Environmental Sciences bölümünde Yapay Zeka konusunda yüksek lisans yapmıştır.

Türkiye’ye dönüşünde de akademik çalışmalarına devam eden Mehmet Auf O.D.T.Ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Kariyerine O.D.T.Ü İşletme Bölümünde öğretim görevlisi olarak başlayan Mehmet Auf daha sonra Bilkent Üniversitesinde de benzer görevde bulunmuştur. ODTÜ ve Bilkent Üniversitelerinde ders vermeye devam ederken bir süre Toplu Konut İdaresinde Başkan Danışmanı olarak görev almıştır.

Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve 1994 yılından itibaren kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 200,000’den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda;

“Çocuklar Duymasın”, “En Son Babalar Duyar” dizilerinde senaryo danışmanı, senarist ve oyuncu olarak görev almıştır.

NTV Radyo’da ”İnsana Dair” adlı konusunda uzman kişilerin katıldığı sohbet programını da hazırlayıp sunmuştur.

TV8’de yayınlanan ”Kadın Her Zaman Haklıdır’‘ projesinde senarist ve yapımcı olarak görev alımıştır.

2008 yılında TRT Radyo 1’de ”Başarı Yolu” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

2009 yılında TRT Radyo 1’de ”Gençlere Özel” isimli kişisel gelişim ve müzik programını hazırlayıp sunmuştur.

TRT 2 de yayınlanan ”Şeytanın Avukatları” adlı eğitim ve kültür programını Murat Toktamışoğlu ile birlikte hazırlamış ve sunmuştur.

Radyo ODTÜ’de yayınlanan ”Şeytanın Avukatları” adlı eğitim ve kültür programını yine Murat Toktamışoğlu ile birlikte hazırlamış ve sunmuştur.

2011 yılında Fenomen Prodüksiyon ve Organizasyon’un kurucu ortağı olmuştur. Fenomen Stüdyo’larında digital medya için içerik üretimine o günden beri devam etmektedir.

Edindiği bu deneyimi eğitim sektörüne taşıyan Mehmet Auf, Türkiye’de kurumların ihtiyaçlarına özel eğitim filmleri yapımında öncü olmuş, bugüne kadar 200’ün üzerinde kurum için eğitim, gelişim ve kurumsal değerler filmleri hazırlamıştır.

Gelişimin son olmadığına samimiyetle inanan Auf, halen Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Doktora öğrencisidir.

Mehmet Auf’un, 2018 yılında yayınlanan ‘Aç Kapa Düzelir’, 2016’da yayınlanan ‘Kişisel Bağımsızlık Bildirgesi’ , 2015’de ‘İknanın İncelikleri’, 2014’te Hayatımız Senaryo ve 2002’de Murat Toktamışoğlu ile yazdığı ‘Kötü Yöneticinin El Kitabı’ adlı kitapları bulunmaktadır.


Mehmet Auf - Exclusive Konuşmacı

Öneri listemizin ilk konuğu konuşmacımız Davranış Bilimleri Araştırmacısı, Senarist, Oyuncu ve Yazar Mehmet Auf.
Pandemi dönemi boyunca bahçe işleriyle ilgilenen Auf, günde 2 öğün olarak doğal ve mevsiminde beslenmeyi alışkanlık haline getirip, haftanın 3 günü spor, kalan günlerde mutlaka yürüyüş yapıyor ve sporu hayatının en ciddiye aldığı parçası olarak görüyor. Gurul adında bir kedisi olan konuşmacımız, farklı sesler duymaktan ve farklı fikirlerden beslenmekten hoşlanıyor.
Hayatının önemli bir kısmı film çekmek ve senaryo yazmakla geçen Mehmet Auf, bugüne kadar en az 200 eğitim filmi ve 6 kitap yazdı.
Gelin, konuşmacımız @mehmetauf ‘un ufkunuzu açacak önerilerine birlikte göz atalım. 😊