Search Button

Sinan Hamamsarılar | Konuşmacı

Yemek ve Seyahat Profesyoneli, Nam-ı Diğer “Tat Dedektifi”

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Sinan Hamamsarılar

“Adana’da börekten Tokyo’da suşiye, Urla’da enginardan Alba’da trüf mantarına tadılmadık lokma, gezilmedik yer kalmasın! Yemek ve seyahat profesyoneli Sinan Hamamsarılar, hem seyahatlerinden akılda kalan yemekleri hem de Anadolu’dan mevsim mevsim gezi rotalarını paylaşıyor.”

Bir yemek ve seyahat profesyoneli olan Sinan Hamamsarılar 1984 yılı İstanbul doğumludur.

Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nden sonra Kocaeli Üniversitesi Sigortacılık bölümünü ve ardından Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. Üniversite öğrenimine hala Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan Kültürel Miras ve Turizm bölümüyle devam etmektedir.

2005 yılında girdiği sigorta sektöründe sırasıyla Milli Reasürans, Allianz Sigorta ve Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketlerinde 10 yılı aşkın bir süre deneyim kazanıp, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2015 yılında hobisini işe dönüştürüp “Mutfak İşleri Merkezi” adındaki danışmanlık şirketini kurmuştur.

2013 - 2015 yılları arasında hazırlanmış olan ve Digiturk Turkmax Gurme kanalında yayınlanan “Nilay Örnek ile Şehirli Sofralar” televizyon programının yapımcılık görevini üstlendiği sırasında başlayan sosyal medya macerası, “Tat Dedektifi” ve “Burger Haritası” hesaplarıyla pek çok sosyal medya uygulaması üzerinden devam etmektedir.


Sinan Hamamsarılar - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Yemek ve Seyahat Profesyoneli Sinan Hamamsarılar, “Lezzetin Püf Noktaları”, “Yemek Hikâyeleri” ve “Karşılaştırmalı Mutfak Kültürü” başlıklı konuşmalarında, bir “Tat Dedektifi” olarak Türkiye ve dünya seyahatleri sırasında yaptığı lezzetli keşifleri paylaşıyor.