Search Button

Yalçın Pembecioğlu | Konuşmacı

Trend ve Stratejik İlham Uzmanı, Bigumigu Eş-Kurucusu

Yalçın Pembecioğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Yalçın Pembecioğlu

Malatya'da doğdu ve büyüdü. Bilkent İktisat'ı bitirdikten sonra Rpm Radar'da reklamcılığa giriş yaptı. Rpm Radar'da 4,5 yıl müşteri ilişkilerinde temsilcilikten direktör olana dek yerli ve küresel birçok dev markanın iletişimi için çalıştı. Dreambox adlı dijital ajansta kısa bir yöneticilik deneyiminin ardından Phonoclick'te müşteri ilişkileri yaptı, daha sonra da Tofaş'ta Alfa Romeo'nun pazarlama iletişiminden sorumlu olarak 2,5 yıl çalıştı.

2005'te Aygül Pembecioğlu ile birlikte dijital inovasyon, yaratıcılık ve tasarım konularında Türkiye'nin en popüler bağımsız internet platformu Bigumigu'yu kurdu. Bigumigu, kurulduktan bir yıl sonra Altın Örümcek'te, bir sonraki yıl da Blog Ödülleri'de ödüller aldı. 2011'de Bigumigu'yu şirketleştirerek Türkiye'de pazarlama ve reklam sektörünün ilk "trend ajansı"nı hayata geçirdi. O yıldan beri de ülkenin en değerli markalarına trend danışmanlığı ve eğitimi veriyor. Yöneticiliğini yaptığı Bigumigu da bugün Türkiye'de yaratıcı sektörlerin en çok takip ettiği dijital yayın.

Dijital inovasyon konusunda dünyanın en büyük etkinliği kabul edilen ve her yıl Austin, Teksas'ta gerçekleşen SXSW Interactive'de, 2 yıl üst üste (2014 ve 2015) konuşmacı olan Pembecioğlu; UX Alive (2015), Pazarlama Zirvesi (2014), Kristal Elma (2014), TEDxAlsancak (2012), İPZ (2011, 2012, 2013) gibi konferans ve etkinliklerde de konuşmalar yaptı. 2015'te Kristal Elma ve DPİD Ödülleri organizasyonlarında ödül seçici kurullarında yer aldı.

İşi gereği yenilik ve eğilimleri dijital olarak sürekli takip eden Pembecioğlu, SXSW Interactive (ABD), Web Summit (İrlanda), Expo (İtalya), Design Week (İtalya), LeWeb (Fransa), Cannes Lions (Fransa) gibi uluslararası etkinliklere de bizzat katılıyor ve izlenimlerini Bigumigu'da paylaşıyor.

Yalçın Pembecioğlu - Kurumsal Çözümler