Search Button

Dr. Murat Bilgili | Konuşmacı

Mental Koç, Psikolojik Gelişim Uzmanı ve Yazar

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Dr. Murat Bilgili

“Unutulmaz anlar kurgulandığı zaman ortaya çıkar. Kendiliğinden oluşmasını bekleyenler sadece hayal kurar.”

Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra I.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesiyle başlayan meslek hayatı ilk dönemlerde beklenildiği gibi gelişti. Üniversiteyi bitirdikten sonra Anadolu’da yaptığı mecburi hizmet onu çizgi dışına çıkmaya yöneltecek ilk tohumları attı.

İstanbul’a dönmek için Adli Tip ihtisasına başladığında ölümün hangi yüzleriyle karşılaşacağını bilmiyordu kuşkusuz. Önce dostlarının tabiriyle “ölü doktoru” unvanını aldı, sonra Psikiyatriye ve daha sonra da Adli Psikiyatriye yöneldi. Adli Tıp Kurumu’nda başkan yardımcılığı yaptı. Varoluşçu Psikiyatriye olan ilgisi cinayetler, tecavüzlerle dolu günlerin sonunda yazmaya başladı. İçinde taşıyamadıklarını düz yazıya, şiir denemelerine, söze döktü.

“Daldaki Son Yaprak Sen Değilsin”, “Batının Şövalyeleri Doğunun Fakirleri”, “Sadra – Tanrı Onun İçin Ağlamadı”, “Kün (Ol) Her şey onunla başladı” isimli dört tane kitabı yayınlandı.

Yorucu, zahmetli mutluluk arayışları yerine en kolay çözümün “o an”, “şimdi” gülebilmeyi başarmak oldugunu fark ettiğinde koçluk, eğitmenlik ve radyo programcılığı yaşamı başladı. Şimdi ilk tohumdan bu yana hayatında çok şey değişti.

Yaratıcılık, inovasyon, proaktivite, iş yaşamında doyumluluğun sırları, müşteri ilişkileri, fark yaratabilme, kişisel farkındalık ve yetkinlikleri geliştirme alanlarında şirketlere, özel gruplara ve kişilere danışmanlık yapıyor, eğitimler veriyor.

Dr. Murat Bilgili’nin halen aktif olarak yürüttüğü danışmanlıklar:

• Gloria Serenity Resort, Gloria Golf Resort ve Gloria Verde Resort Otellerinin Kalite, İnovasyon ve Yönetim Sistemleri Direktörlüğü
• Merit Park Casino Yönetim ve Kalite Danışmanlığı
• D- Maris, Grand Azur ve D-Göcek Otellerinin Yönetim Danışmanlığı
• Doğuş Turizm Grubu Yönetim Danışmanlığı
• SİF İş Makinaları Yönetim Danışmanlığı
• Glasshouse Yönetim ve İnovasyon Danışmanlığı
• Teksan Güç Sistemleri Yönetim Danışmanlığı