Search Button

Judith Malika Liberman | Exclusive Konuşmacı

Masal Anlatıcısı ve Sanat Terapisti

Judith Malika Liberman - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Judith Malika Liberman

1978’de Paris’te doğan Liberman, günlerin ateş başında masallar anlatılarak sona erdiği bir komünde büyüdü. 14 yaşında masal anlatıcısı olmak için ilk workshop’una katıldı ve topluluklara masal anlatmaya başladı.

Paris Konservatuarı’nda Giles Bizouernes yönetiminde profesyonel masal anlatıcılığı eğitimi aldı, Vendome CLIO’da sözlü anlatım eğitimlerine katıldı. Pomona College’ta tiyatro okuyarak Paris’te iki tiyatronun kurucuları arasında bulundu. Pek çok uluslararası festivale katılan Liberman sahnede, kitapçılarda, okullarda, kütüphanelerde, parklarda ve galerilerde masal anlattı.

Üniversiteler ve UNESCO ile işbirliği içinde Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlanmasına katkıda bulunan Liberman İstanbul’da düzenli olarak masal anlatma geceleri düzenlemekte, masal anlatıcısı olmak isteyenler için eğitimler vermektedir. Bir Varmış Bir Yokmuş filminin senaryo danışmanlığını yapan Liberman, 2015’ten beri NTV’de haftalık yayınlanan “Masal Bu Ya” programını hazırlamaktadır. Liberman masalların içsesimizle ve birlikte yaşadığımız insanlarla bağlantı kurmamıza yardım ettiğine, dünyayı değiştirmek adına ilham verdiğine inanmaktadır. Şarkılı Masallar adlı YouTube kanalından ilham veren müzikli masal videoları paylaşmaya devam etmektedir.

Bugüne kadar yayımlanmış 5 eseri vardır.

  • Masal Terapi 2015
  • Masallarla Yola çık 2017
  • Önce Hayal 2019
  • Bir Masal Iyi Gelir 2020
  • Taş Çorbası 2021

Judith Malika Liberman - Exclusive Konuşmacı

Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlanmasına katkıda bulunan konuşmacımız Masal Anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Malika Liberman önerilerini sizler için paylaştı.

Judith Malika Liberman - Kurumsal Çözümler