INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ALP KÖKSAL

ALP KÖKSAL Khan Academy Türkiye Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ALP KÖKSAL 2024 Konuşma Başlıkları ALP KÖKSAL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dünyada ve Eğitimde Dijital Dönüşüm
  • Yeni Nesil Öğrenme ve Geleceğin Eğitimi
  • Teknoloji Destekli ve İnsan Odaklı Eğitim
  • Değişen Eğitim ve Ustalaşarak Öğrenme
  • Dönüşen Öğretmen ve Hayat Boyu Öğrenen
  • Eğitimde Başarıyı Sistem Tanımlar

Alp Köksal Kimdir?

Alp Köksal lise öğrenimini Amerika’da, üniversite öğrenimini ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nden birincilikle kazandı. Doktora seviyesinde eğitim, sosyal politikalar ve farklı alanlarda Türkiye’nin gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırmalı politika analizleri üzerinde çalışan Köksal, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde araştırmacı olarak görev aldı ve aynı bölümde PhDc olarak akademik çalışmalarına devam ediyor. Köksal, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) 16. Dönem Yönetim Kurulu’nda görev aldı.

Uluslararası deneyimini, akademik geçmişini, yeni teknolojilere olan ilgisini ve toplumsal fayda ideallerini eğitim alanında bir sosyal girişim olan Khan Academy’de bir araya getiren Köksal son 10 yıldır, 190 ülkede, 52 dilde, 140 milyon kayıtlı öğrenciye verdiği eğitim ile dünyanın en büyük ücretsiz öğrenme platformu olarak tanınan Khan Academy’nin Türkiye ekibinin başında yer alıyor. Ülkemizde 350 milyonun üzerinde ücretsiz online ders veren Khan Academy’nin Türkiye Direktörü olmanın yanı sıra, 85 yıllık tarihiyle Türkiye’nin köklü şirketlerinden STFA Grubu’nun 1992 yılından beri faaliyet gösteren eğitim vakfının genel müdürlüğünü üstleniyor. Okul Destek Derneği ve Yeni Nesil Öğrenme Girişimi’nin kurucularından olan ve bu STK’larda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Köksal, TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde En Yenilikçi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünün sahibi olan Gelecek Kampı’nın da kurucu ekibinde yer aldı.

Türkiye Bilişim Derneği İcra Sektör Kurulu üyesi olan Köksal, farklı proje ve eğitim kurumlarının danışma kurullarında yer alıyor; çalışmalarıyla eğitim alanındaki değişimin hız kazanmasına destek olmayı ve eğitimde fırsat eşitliğinin güçlenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Sürdürülebilir kalkınma için sektörlerarası işbirliğine inanan Köksal, sivil toplum, sosyal girişimler, özel sektör ve kamu ile ortak çalışmalar yaparak disiplinlerarası ve kapsayıcı bir yaklaşımla geleceğin eğitim modeli için teknoloji destekli ve insan odaklı yeni nesil bir öğrenme anlayışına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Yurtiçi ve yurtdışında eğitim teknolojileri, dijital dönüşüm, eğitimin geleceği, eğitimde oyunlaştırma, sosyal girişimcilik ve liderlik gibi farklı alanlarda düzenlenen konferanslara çağrılı konuşmacı olarak katılan Köksal farklı TEDx sahnelerinde, Birleşmiş Milletler Sosyal Fayda Zirvesi, UNESCO Mobil Öğrenme Haftası, Marka Konferansı gibi etkinliklerde deneyimlerini paylaşma şansı buldu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılında ilk kez gerçekleştirdiği Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne keynote konuşmacı olarak katıldı. 2017 yılında Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’nden biri seçilen Alp Köksal, TOYP “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” ödülünün sahibi oldu ve aynı alanda 2018 yılı için dünya birinciliğine aday gösterildi.

ALP KÖKSAL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.