INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

AMBARISH MITRA

AMBARISH MITRA Seri Girişimci, Blippar ve Greyparrot Kurucu Ortak

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

AMBARISH MITRA 2024 Konuşma Başlıkları AMBARISH MITRA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Artırılmış Bir Gelecek - Artırılmış Gerçeklikte Bizi Neler Bekliyor?
  • Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Yapay Zeka (AI) Teknolojileri Günümüz Dünyasını Nasıl Etkiliyor?
  • Arttırılmış Gerçeklikte Bir Adım Sonrası Nasıl Şekillenecek?
  • 90 Milyar Dolarlık Endüstri: Artırılmış Gerçeklik Markaları ve Ajansları Nasıl Etkileyecek?
  • Artırılmış Gerçeklik Perakende, Pazarlama, Eğitim, İş Dünyası ve Sağlık Sektörlerini nasıl Dönüştürecek?
  • 2050’ye Kadar Dünya’yı Daha İyi Bir Yer Haline Getirmek ve İnsanı Bu Yolda Desteklemek için Yapay Zeka’ya İhtiyacımız Var!
  • Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Hedeflerine Yapay Zeka ile Daha Hızlı Ulaşın!
  • Arttırılmış İnsan: Gıda, Genetik, Yapay Zeka ve Zihnin Dönüşümü
  • Gelişmekte Olan Bir Sektörde Girişimci Olmak
  • Kendi Girişimcilik Hikayem

Konuşmacı Profili

Ambarish Mitra Dünya Ekonomik Forumu tarafından Yapa Zeka Girişimcisi ve Teknoloji Öncüsü olarak tanıtılmaktadır. Mitra, artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve bilgisayar vizyonu alanlarında uzmanlığıyla bilinen Metaverse teknolojisinin öncülerinden ve Blippar’ın kurucusudur. Kendisinin yönetiminde Blippar, nefes kesici bir fikir olmaktan çıkıp global etkilere sahip bir sektör lideri haline gelmiş, CNBC’nin dünyada ezber bozan en önemli şirketler listesinde 3 yıl boyunca yer almayı başarmıştır.

Ambarish Mitra aynı zamanda global plastik krizi ve atık yönetiminde yeni yöntemlerle çalışan Greyparrot adlı startup şirketin kurucuları arasında yer almaktadır. Greyparrot, bir yapay zeka ve derin öğrenme şirketi olarak atıkların kategorize edilmesi ve analizini yapay zeka yardımıyla yapmaktadır. Bu anlamda Greyparrot Birleşmiş Milletler sürdürülebilirlik hedefleri çerçevesinde çalışmaktadır.

Ambarish 1997’de “liseden terk” bir genç olarak başladığı teknoloji kariyerinde ilk çalışma alanı kadınların ekonomik olarak güçlenmesi için kurduğu web portalı olmuştur. Arttırılmış gerçeklik alanında tanınmasının temel sebebi bu alanda yaptığı öncü nitelikli çalışmalardır. Ambarish Mitra insanların görüp hissettikleri fiziki dünyadan daha fazla faydalanmaları için, fiziksel ve dijital dünyalar arasında arttırılmış gerçeklik ve bilgisayar vizyonu aracılığıyla bir köprü kurmuştur.

2016 yılında Ernst&Young tarafından İngiltere Girişimcilik Ödülü’ne layık görülmüş, İngiltere’de ortaya çıkan inovasyonların tanıtımı için hayata geçirilen Büyük Britanya kampanyasının elçiliğini üstlenmiştir. Mitra aynı zamanda 2017 Dünya Ekonomik Forumu’nda Genç Küresel Lider olarak kabul edilmiş ve geri dönüşüm alanındaki çalışmalarıyla 2021 Dünya Ekonomik Forumunda Teknoloji Önderi ünvanı için aday gösterilmiştir.

Ambarish, TED Talk, Davos Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Web Summit, Mobile World Congress, CES, DLD, SXSW, Recode Media, TechCrunch Disrupt, GMIC China, Harvard Business School ve Oxford Üniversitesi gibi birbirinden saygın kurum ve organizasyonda konuşmacı olarak yer almış ve pek çok genç girişimciye, üniversite öğrencisine ve iş dünyasına ilham vermeye devam etmektedir.

AMBARISH MITRA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.