HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ANDRÉ BORSCHBERG

André Borschberg Solar Impulse Pilotu, Kurucu Ortak ve CEO’su

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ANDRÉ BORSCHBERG 2024 Konuşma Başlıkları ANDRÉ BORSCHBERG 2024 Konuşma Başlıkları

  • İmkansızı Mümkün Kılmak
  • Kaşif Olmaktan Lider Olmaya Giden Yol
  • Bir Vizyonun Gerçeğe Dönüşmesi
  • Engelleri ve Zorlukları Fırsata Dönüştürmek
  • Geleceğin Mobilitesi (Elektrikli Hava Araçları)

Konuşmacı Profili

André Borschberg, gerek teknolojik gerekse insanlığa dair alanlarda sınırları zorlamak gibi bir tutkuya sahip, heyecan dolu bir girişimcidir. Ekonomik, çevresel ve ruhsal-zihinsel gelişimi daim kılmak için sürekli olarak yeni şeyler keşfetmek ve öğrenmek için çabalamaktadır.

Bertrand Piccard ile “Solar Impulse” projesini hayata geçiren André Borschberg, böylelikle güneş enerjisiyle uçan ve sınırsız otomasyonla hareket eden uçağın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu süreçte teknik ekibin kurulmasından yapısal tasarımın oluşturulmasına, uçağın inşaa edilmesinden iki ayrı prototipin test uçuşlarına kadar her aşamada bizzat yer almıştır. Bu çalışmaların sonucunda ise tek bir damla akaryakıt kullanmadan, sadece güneş enerjisiyle hareket eden ilk uçak, dünya etrafında başarıyla tam tur uçabilmiştir.

Devrim niteliğinde bir hava aracını dünyaya getirmek ve onu dünya etrafında dolaştırmak gibi yeniliklerin dışında André, havacılık teknolojilerini yeni ve enerji tasarrufunu gözeten bir pratikle tanıştırmıştır. Havacılık sektörüyle birlikte pek çok farklı sektör bu yenilikten faydalanmış ve bu yenilik enerji verimliliği adına pek çok farklı çözümün öncüsü olmuştur.

2015 yılında uçuşun Japonya-Hawaii ayağını oluşturan kısımda André, Pasifik Okyanusu üzerinde 5 gün 5 gece durmaksızın uçmuştur. O güne kadar bir hava aracıyla, tek başına uçulan en uzun mesafe rekorunu da bu şekilde kırmıştır. 2010 yılında güneş enerjisiyle gerçekleştirilen ve bir tam gün süren uçuşla bu alanda ilk adını duyuran kişi olmuş, ileriki yıllarda ise farklı dünya rekorlarına imza atmıştır.

EPFL Mühendislik Fakültesi’nden mühendis olarak mezun olan ve MIT’de yönetim bilimleri eğitimi alan André pek çok yeni start up projenin de girişimcisidir. Eşi Yasemin sayesinde tanıştığı yoga ve meditasyon André için süregelen keşifleri ve başarısının bir parçası olmuştur. Aynı zamanda yoga ve meditasyon André’nin kaşif olarak ihtiyaç duyduğu zihinsel dönüşümün de anahtarıdır. Yeni ve öngörülemez durumlara duyarlı ve açık olmayı sağlayan tutum ve davranışlara sahip olmak, o tutum ve davranışları muhafaza etmek, yeni şeylere imza atmak için gereken en temel özelliklerdir. Tıpkı havacılık endüstrisi tarafından bir zamanlar imkansız olarak nitelenen sınırsız dayanıklılığa sahip güneş enerjili uçağı uçurmak gibi.

Gençlik yıllarından beri tutku duyduğu havacılık ve pilotluğa İsviçre Hava Kuvvetleri’nde adım atan André profesyonel uçak ve helikopter pilotluğunda çeşitli lisanslara sahiptir. Zaman zaman hava akrobasisi faaliyetlerine katılmaktadır.

Önceden benzeri görülmemiş teknolojilerde isim yapmış bir lider olarak André, tecrübelerini bir konuşmacı olarak paylaşmakta ve ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

ANDRÉ BORSCHBERG kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.