INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DAG KİTTLAUS

Dag Kittlaus Yapay Zeka Konuşmacısı ve Teknoloji Girişimcisi, Siri ve Viv'in Kurucu Ortağı ve CEO'su

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

DAG KİTTLAUS 2024 Konuşma Başlıkları DAG KİTTLAUS 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yapay Zeka: Geçmiş, Bugün, Gelecek
  • Pazarlama: Milyar Dolarlık Markalar Oluşturmak
  • Girişimcilik/Strateji: Dünya Çapında Dağıtım İçin Ölçeklenebilir Markalar Tasarlama ve Yürütme

Dag Kittlaus Kimdir?

Dag Kittlaus, küresel beyin Viv'in kurucu ortağı ve CEO'sudur. Daha önce, SRI'da Misafir Girişimci olarak dünyanın ilk sanal kişisel asistanı olan Siri'yi (2010 yılında Apple tarafından satın alındı) kurdu.

Apple 2010 yılında Siri'yi satın aldıktan sonra Dag, Apple'da iPhone Uygulamaları Direktörü olarak Siri ve konuşma tanıma ekiplerini yönetti. 2012 sonbaharında Dag, yapay zekayı dünyaya açmayı ve herkesin her şeyle konuşmasını sağlamayı amaçlayan bir sonraki yapay zeka şirketi Viv'in kurucu ortağı oldu.

İskandinavya ve ABD'de 10 yıllık bir seri yenilikçi ve tüketici kablosuz internet tecrübesi olan Dag, art arda dördüncü mobil internet ürününü yaratmak için çalışıyor. Dag, İskandinav telekom devi Telenor Mobile'da Tüketici İnternet Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Motorola'da xProducts Genel Müdürü ve Motorola'nın İnteraktif Medya Grubu kurucusu ve Genel Müdürü de dahil olmak üzere çeşitli tüketici ürün gruplarında liderlik görevlerinde bulundu. Şu anda milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve Cingular, China Mobile ve Telefonica tarafından benimsenen çığır açan bir tüketici mobil uygulaması olan Screen3'ü tasarladı ve başlattı.

DAG KİTTLAUS kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.