INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DANİEL LACALLE

Daniel Lacalle Küresel Ekonomi ve Finans Profesörü ve Tressis Baş Ekonomisti

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

DANİEL LACALLE 2024 Konuşma Başlıkları DANİEL LACALLE 2024 Konuşma Başlıkları

  • Para Politikası ve Piyasalar Üzerindeki Etkileri
  • Enerji Dönüşümü, Arz Güvenliği ve Rekabet Edebilirlik
  • Küresel Makro ve Teşviklerin Başarısızlığı

Daniel Lacalle Kimdir?

Daniel Lacalle Ekonomi Doktoru, Küresel Ekonomi ve Finans Profesörü ve Tressis'in Baş Ekonomistidir.

Lacalle, Houston'daki Federal Reserve, Washington'daki Heritage Foundation, London School of Economics, Miami'deki Funds Society Forum, Dünya Ekonomik Forumu, Peru'daki Forecast Summit, Dubai'deki Mining Show, Kudüs'teki Our Crowd, Oslo'daki Nordea Investor Summit ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın en prestijli forumlarında sunum ve açılış konuşmaları yapmıştır.

Lacalle, Kuzey Afrika, Latin Amerika ve Orta Doğu'daki deneyimleri de dahil olmak üzere enerji ve finans sektörlerinde 24 yıldan fazla deneyime sahiptir. Halen hisse senetleri, tahviller ve emtiaları denetleyen bir fon yöneticisidir. Thomson Reuters'in şirketler ve finans kurumları arasında önde gelen anketi Extel Survey'de 2011 yılında Petrol ve Gaz alanında En İyi 3 Genelci ve 1 Numaralı Pan-Avrupa Alıcı Birey seçilmiştir.

Kitapları Çok Satanlar Listesine Girmiştir

"Life In The Financial Markets" (Wiley, 2014), Portekizce ve İspanyolca'ya çevrilmiştir.

"The Energy World Is Flat" (Wiley, 2014, Diego Parrilla ile birlikte), Portekizce ve Çinceye çevrilmiştir.

"Escape from the Central Bank Trap" (2017, BEP), İspanyolca'ya çevrildi.

"Freedom Or Equality" (2020, PostHill Press).

Daniel, CNBC, Bloomberg, NTD USA, World Economic Forum, Epoch Times, Mises Institute, Hedgeye, Zero Hedge, Focus Economics, Seeking Alpha, El Español ve The Wall Street Journal ile düzenli olarak işbirliği yapmaktadır.

Daniel Lacalle'nin Açılış Konuşmaları

Para Politikası ve Piyasalar Üzerindeki Etkileri:

Federal Rezerv, faiz artırımlarıyla bir gerileme yaratmaz; faizleri gereksiz yere negatif bölgeye indirerek ve bilançosunu agresif bir şekilde artırarak bir krizin temellerini oluşturabilir. Durgunluk, genellikle ucuz para ile beslenen eksik yatırım ve aşırı risk alma nedeniyle ortaya çıkar. Para miktarı nominal GSYH'den (gayri safi yurtiçi hasıla) daha hızlı arttığı için değerlemeler yükselir. Escape from the Central Bank Trap kitabının yazarı Daniel Lacalle, para politikasının aşırı risk almaktan ve balon yaratmaktan kaçınarak nasıl yürütülebileceğini açıklıyor.

Enerji Dönüşümü, Arz Güvenliği ve Rekabet Edebilirlik:

Enerji politikası güvenlik, çeşitlendirme ve rekabetçilik ilkelerine uygun olmalıdır. Faturayı işletmelere ve ailelere yansıtmadan yenilenebilir enerji kaynakları üzerine bahis oynamaya devam edin. Sübvansiyonlar vergi teşviklerine dönüştürülmelidir.

Yerel enerji kaynaklarını (yenilenebilir enerji, hidroelektrik, nükleer ve doğal gaz) geliştirerek arz güvenliği sorununu çözmenin yanı sıra, depolama tesisleri ve yeniden gazlaştırma terminallerini kullanarak yabancı tedarikçilere bağımlılığı azaltmak için "hub "ları kullanmak üzere ülkeler arasındaki ara bağlantıları iyileştirmek. Ne yapılabilir? The Energy World Is Flat kitabının yazarı Daniel Lacalle bazı fikirler sunuyor. Enerjiyi ideolojik değil, endüstriyel ve teknolojik bir perspektiften ele alın. Avrupa'da elektrik fiyatları 2003 yılında OECD ülkeleri arasında en düşük seviyedeyken bugün en yüksek seviyelerdedir. Neden mi? Çünkü nihai tüketici faturası her türlü sabit kavramla yüklüydü.

Küresel Makro ve Teşviklerin Başarısızlığı:

Son otuz yıldan elde edilen kanıtlar açıktır. Agresif teşvik politikaları geride devasa bir borç, zayıf büyüme ve düşen reel ücretler bırakmaktadır. Hükümet harcamalarının çarpan etkisi neredeyse hiç yoktur. Teşvik planları hükümetin boyutunu şişirmiş, bu da faaliyetlerini finanse etmek için reel ekonomiden daha fazla dolara ihtiyaç duymuştur. Bu durum nasıl değiştirilebilir? Freedom or Equality ve Escape From The Central Bank Trap kitaplarının yazarı Daniel Lacalle basit ve etkili yolları açıklıyor.

DANİEL LACALLE kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.